Cumartesi , 10 Aralık 2022

Twitter’da Hürriyet Treni Geyikleri

Hürriyet Gazetesinin geleneksel hale getirdiği Hürriyet Treni yine yollarda. Konu hürriyet gazetesi olunca akla hemen gazetenin attığı manşetler geliyor tabii. 411 el kaosa kalktı haberini henüz unutmadık. kişisel hürriyetler kaosla bir tutulup engellenmek istendi. bunu da hürriyet trenini raylara indiren hürriyet gazetesi yaptı tabii. daha fazla örnek de mevcut. mesela “vay şerefsiz” manşeti. 28 şubat sürecinde tankların sincan’dan geçişini kaçıran gazetenin tankları tekrar yürütüp fotoğraf almasını da unutmadık. neyse. tezatlık abidesi bir tren var ve twitter’da bu trenin hakkında neler yazılmış ona bakalım şimdi:

elindemis: “#hurriyettreni-insan hakları bu trene kaldıysa, o zaman yıkıl sezar..”

twitbaz: “Dikkat Ertugrul Ozkok dikkat cekmeye calisiyormus! #Hurriyettreni nin altina atlar mi acaba ? Makul ve mantikli gunler dilerim.”

foreverfaki: “411 El Kaosa kalktı” manşetini atan bir gazete nasıl insan hakları ve eşitlik treni kaldırır ve bu tren nereye gider #hurriyettreni”

kinslayeer: “Dikkat ! ‘Türkiye Türklerindir’ faşist zihniyeti yine yollarda #hurriyettreni”


kahyatulkeyf
: “Bahçeli’den şok açıklama: Bugün #hürriyettreni nde püskevit dağıtanlardan sandıkta hesap soracağız.. hede hödö.”

h_i_c: “DARBECİLERE #hürriyettreni.Milleti hor görenlere #hürriyettreni.Toplum dizaynı için #hürriyettreni.Raylar paklamaz sizi boşa yorulmayın.”

bayramcevik: “Darbecilere şak şaklık yapan ülkedeki gelişmeleri göremeyen SADECE kendileri için hürriyet düşünen bir gazete #hurriyettreni”

selimyucel: “Öküzler trene her zaman bakmazlar, bindikleri de olur.. #hurriyettreni”

3k1z: “Anadolu’da tren taşlamak diye bişey var, #hurriyettreni üzerine de “Türkiye Türklerindir.” diye yazıldıysa taşlanmaktan kurtuluşu yok.”

neconomist: “trende akşamları Yozdil’e tutulan lazerlerle yapılacak ışık gösterilerinde “gerçek insan” nasıl olmalı sorusu cevap bulacak.#hurriyettreni”

mehaksu: “Ah o trende Tüncay Özkan ve Tansel Çölaşan’ da olsaydı da. Her durduğunuz istasyonda küçük ”Cumhuriyet Mitingi” yapardınız. #hürriyettreni”

cagdasteyze: “O tren 10. yıl marşı ve harbiye marşlarıyla yürümüyorsa adı Hürriyet olamaz!! #hurriyettreni”

elimsendeya: “Aaaaa! Hürriyet trene binmiş gidiyor! Dur O’ooolum nereye dur bi! Daha 411 el kaldırcaktık. #hurriyettreni”

metin2023: “#hurriyettreni Hızlı Tren raylarında gidebiliyor mu?”

amankaptan: “#hurriyettreni , tecavüzcü coşkun kız öğrenci yurdu, diego lugano fair play ödülü”

ahmetkilci: “Olası Yılmaz Özdil yazısı: #hurriyettreni ne bakıyorum -enter- bakıyorum -enter- bakıyorum…”

spades_one: “Duyduğuma göre Tuncay Özkan Silivri’ den ”Beni de Alın, Beni de Alın” diye bağırıyormuş. #hurriyettreni”


blntkorucu
: “hrryt treni kayserili Gul ciftinin neden cankayaya cikamayacagini savundunuz sorulariyla bunalip raydan cikti” #hurriyettreni”

daha fazlası için: tıklayın

Hakkında SMH MAKALE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir