Pazar , 3 Temmuz 2022

Twitter’da Melih Gökçek’li Telefon ve Teşhir Polemiği

Sosyal paylaşım ağı twitter’a girdiği günden bu yana çarpıcı açıklamaları ve tartışmalarıyla gündeme gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek bu kez de “telefon” polemiğiyle sosyal medyada olay yarattı.

TWITTER’da 260 bin takipçisi bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, kendisine hakaret ettiğini belirttiği bir takipçisinin telefon numarasını bilinmeyen numaralar servisinden bularak takipçileriyle paylaştı.

Twitter hesabından, “Ayşegül telefonunu arıyorum açmıyorsun. Acaba yanlış mı? Tekrar arıyorum açar mısın?” yazan Gökçek karşılık gelmeyince şunları yazdı:

Ders almaları kesinlikle şart

“Ayşegül Avcı isimli bayan biosundan anlaşılacağı üzere Hacettepe Üniversitesi’nde okuyor. Bakın bana attığı twitlere. Dikkat edin bunları bir bayan atıyor. Hem de cesaretle. Bu yaşta üniversitedeki kızın üsluba bakın lütfen. Bu tipler twitter’ın yüz karalarıdır ve ders almaları kesinlikle şarttır. Lütfen bana gönderdiği mesajlara bakar mısınız?

Şu son ifadelere bakın. Bu Ayşegül Avcı bir bayan mı? Üniversite öğrencisi mi? Telefonunu buldum ve aradım. Cevap vermiyor. O herkese posta koyan Ayşegül ortada yok. Ama pazartesi günü kendisini savcılığa veriyorum.

İlk sıraya çıktı

Twit alemi önünde tek tek samimi cevap verirse kendisini affedeceğim. Düşünmesi için sadece 10 dakika. Genç olduğu için özür dilerse affedeceğimi söyledim. Herkesin önünde hakaret ettiyse herkesin önünde özür dileyecek.”

Gökçek’in twitter’da tartıştığı kişi ise önce uzun süre yanıt vermedi. Sonra twitter hesabını kapattı.

Gökçek’in kendisine hakaret eden takipçisinin telefon numarasını vermesi ise sosyal medyada günün konusu oldu.

Gökçek’in takipçisinin telefonunu “teşhir” ettiğini öne süren twitter kullanıcıları, konuyu Twitter’da günün en çok konuşulan konuları sıralamasında üst sıralara taşıdı.

hurriyet

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir