Pazartesi , 30 Ocak 2023

UÇAN KAYKAY SATIŞA ÇIKTI!

Birkaç ay önce konsept tanıtımı ile dikkatleri üzerine çeken Uçan Kaykay, çalışmaların satışa çıkabilecek düzeye gelmesi haberiyle yeniden gündemde! İşte Uçan Kaykay’ın detayları.

20’li ve üstü yaşlarda ki hemen her kişinin en azından adını duyduğu Back to The Future yani Geleceği Dönüş filminin en dikkat çeken sahnelerinden olan ana karakterin uçan kaykay kullandığı bölüm, birkaç ay önce Lexus Hoverboard isimli bir kaykay ile gerçek olma yolunda ilerlediği haberlerine tanıklık etmiştik. Şimdi ise görünen o ki gelişim süreci hızla devam edenUçan Kaykay Lexus Hoverboard, son seviyeye doğru adım adım ilerliyor.

Bilindiği gibi Back to The Future film serisinin ana karakterlerinden Marty, kimi sahnelerde yere temas etmeden kullanılabilen bir kaykay ile etkileyici görüntüler sunuyordu. Bu görüntüleri ilhan alan bir grup bilim insanı, “acaba gerçek olabilir mi?” sorusuyla yola çıkmış ve sorunun yanıtını “evet” olarak duyurmuştu. Son yayınlanan bir video ile Uçan Kaykay Lexus Hoverboard’un, tıpkı Geleceğe Dönüş film serisinde olduğu gibi kullanabildiği, hatta su üzerinde dahi etkili bir şekilde yoluna devam ettiği gösterildi.

rofesyonel bir kaykay ekibi tarafından test edilen Uçan Kaykay Lexus’un görüntülerini içeren tanıtım videosunda, daha önce vaat edilen tüm kabiliyetlerin gerçekleştirilebileceği gösteriliyor. Üstelik bu vaatler arasına su üstünde batmadan yol alabilme yetisi de dahil!

Uçan Kaykay Lexus Hoverboard, kaykaycıları zorladı!

Geleneksel kaykaylar gibi görünse de söz konusu videoda ki profesyonel kaykaycıların, Lexus Uçan Kaykay’ı kullanırken, biraz zorlandıkları görülebiliyor. Zira herhangi bir tekerlek üzerinde hareket etmeyen Lexus Hoverboard, profesyonel kaykaycılar için dahi bir süre tecrübe kazanılması gereken ürünlerden olmuşa benziyor. Öte yandan her ne kadar geleneksel kaykaylardan alışık olmadıkları bir Uçan Kaykay ile deneme yapsalar da bu profesyonel kaykaycılar, Uçan Kaykay Lexus ile geleneksel kaykaylarla yaptıkları tüm gösterileri gerçekleştirebiliyorlar.

Uçan Kaykay Lexus Hoverboard, nasıl çalışıyor?

Hatırlatmak maksadıyla kısaca Uçan Kaykay Lexus Hoverboard’un nasıl çalıştığını açıklamak gerekirse aslında Lexus Hoverboard, temel olarakManyetik Raylı Tren prensibine sahip. Mıknatıslar ve Süperiletkenler ikilisi ile gerçek olan Uçan Kaykay, bu ikilinin oluşturduğu etki ile yerçekimine meydan okuyabiliyor. Her ne kadar bu konsept uzun yıllardır bilinen bir yerçekimi tersi araç olsa da Süperiletkenlerin, görevini yerine getirmek için ihtiyaç duyduğu -321 fahrenayt (-191 c) dereceye ulaşmak başlıca zorluklardandı. Lexus Hoverboard bu zorluğu ise Sıvı Nitrojen ile aşmayı başarmış. Keza videoda kaykay üzerinden çıkan dumanların herhangi bir yakıt artığı olmadığını, Sıvı Nitrojen’den çıkan buhar dumanı olduğunu belirtmek gerek.

Hakkında Sedat Coşkun

One comment

  1. Koca yazıda satışla ilgili tek satır bilgi yok!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir