Cumartesi , 3 Aralık 2022

Ücretsiz Minecraft Oyna

Tezatlık her zaman ilgi çeken bir unsurdur. Bu durumun günümüz için de geçerli olduğunu söylemek yanlış olmaz. Çok daha kaliteli grafiklere sahip olan oyunların yanı sıra hem nostaljik bir tat veren hem de muhteşem bir yaratıcılık dünyasına giriş yapan Minecraft oyunu çıkış yaptığı ilk günden itibaren sayısız insanı kendisine hayran bırakmayı başardı. Kısa süre önce ise oyun Microsoft tarafından satın alındı. Demek oluyor ki daha uzun yıllar boyunca Microsoft’un kanatları altında barının oyun oyuncularına hizmet vermeye devam edecek. Oyun gerçekte güzel ve bağlayıcı bir oyun neredeyse hiçbir negatif yönü yok. Tabi fiyatını bu negatifliklere ekleyemiyoruz.

Ücretsiz Minecraft Oyna

Minecraft’ın dolar ile satılması ve doların ülkemizdeki durumu nedeniyle oyunu oynamak için gerçekten oyuncuların bir çoğunu zora sokabilecek bir meblağı ödemek gerekiyor. Rakam ufak bir rakam olmadığı için de birçok Minecraft oyuncusu oyundan uzak durmak zorunda kalıyor. Bu yazımızda Minecraft’ı herhangi bir ödeme yapmadan da nasıl ücretsiz şekilde kullanabileceğinize değineceğiz. Öncelikle iki farklı yazılımsal yöntem den bahsetmek istiyorum ki bunlar günümüzde artık özellikle oyunun koyu fanları tarafından sıklıkla kullanılıyor.

Mineshafter Launcher ve Teamextreme gibi birçok farklı yazılım bulunuyor. Minecraft fan forumlarından da yardım alarak bu yazılımlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu programlar ile oyunu ücretsiz oynayabilmeniz mümkün oluyor.

Diğer bir yöntem ise bize verilen 100 dakika sınırı sürekli resetleyerek 100 dakika daha arttırmak. Bunun içinde oyunu demo olarak oynuyoruz ve kayıt ettikten sonra süremizin bitimine yakın bir sürede çıkış yapıyoruz. Ardından Windows gezginine “%AppData%” dizini yapıştırıp Enter tuşuna basıyoruz. Daha sonra “.minecraft” klasörüne sonra da “Saves” ve “Demo_World” klasörlerine giriş yapıyoruz. Burada yer alan “level.dat” ve “level.dat_old” dosylarını siliyoruz. Bu dosyaları silmemizden sonra sistemdeki sayaç kaydı sıfırlanmış oluyor. Yani bu da demek oluyor ki artık tekrardan oyun oynayabilecğeimiz bir 100 dakika bulunuyor. Bu yöntemi tekrar ederek Minecraft’ı ücret ödeme zorunluluğunuz olmadan dilediğiniz kadar oynayabilirsiniz.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

One comment

  1. Harika bir yöntem gerçekten de tekrar ederek ücret ödemeden oynayabiliyorum. teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir