Uluslararası Sosyal Medya Derneği USMED 2. Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi

Türkiye çapında birçok başarılı projeye imza atan ve sosyal medya alanında faaliyet gösteren en büyük STK olan USMED, 2. Olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. 47 asil üyeden 29’unun katılımıyla gerçekleştirilen Genel Kurulun ardından, mevcut yönetim kurulu başkanı Said Ercan tekrar başkanlığa seçildi.

Kurulduğu 2012 Eylül’ünden beri sosyal medyanın bilinçli ve etkin kullanımı için birçok proje gerçekleştiredi ve 300’den fazla sosyal medya uzmanı yetiştirdi. Genel Kurul, divan kurulunun seçiminin ardından İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başladı. İlk sözü, seçime tek aday olarak giren Said Ercan aldı. Ercan, yaptığı konuşmada sosyal medyanın bilinçli ve etkin kullanımı için bir dönem boyunca gerçekleştirdiği projelerden bahsetti. Gelecek dönemle ilgili hedeflerini açıklayan Ercan, sözü Genel Sekreter Salih Çaktı’ya bıraktı. Çaktı, USMED’in çalışmalarından bahseden kısa bir konuşma yaptı. Ardından, mevcut yönetim ve denetim kurulunun ibra edilmesine geçildi. Genel Kurul, oy birliği ile yönetim ve denetim kurullarını ibra ettiler. Ardından gerçekleştirilen ve tek adayın girdiği yönetim kurulu üyeliklerinin oylanmasına geçildi. Çarşaf liste şeklinde verilen yönetim kurulu adaylıkları oy birliği ile kabul edildi. Genel Kurul ayrıca, yedek yönetim kurulu, denetim kurulu ve yedek denetim kurulu üyeliklerini de oy birliği ile kabul etti.

2. kez yönetim kurulu başkanlığına seçilen Said Ercan’ın tekrar kürsüye gelip konuşma yapmasının ardından USMED akademi eğitmenlerine plaket sunumuna geçildi. Plaket töreninin ardından Genel Kurul toplantısı sona erdi.

USMED yönetim kurulu, 2017 yılı Mayıs ayına kadar görevine devam edecek.

usmed

USMED Hakkında

Teknoloji ve internetin hızlı ve etkileyici değişimini uluslararası boyutta takip edebilmek, sosyal medyanın gücünü kolektif, bağımsız ve açık sözlü tarzıyla kullanabilmek için Uluslararası Sosyal Medya Derneği (USMED) kuruldu. Henüz kuruluş aşamasında sosyal medya bilincine sahip kişi ve kurumlarca mercek altına alınan USMED, sosyal medyada etkin genç kurucularıyla geleceğin sosyal medya sahasını inşa etmeyi hedeflerken mevcut sosyal medya mecralarındaki çarpıklıkları da onarmayı planlıyor.

Hakkında SMH MAKALE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir