https://juragankomik.com
Salı , 21 Mayıs 2024

USMED Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Eğitimi Başlıyor

USMED ve DİGİSOS ajans özel bir proje için bir araya geliyor.

Eğitim içeriği:
Sertifika programı 4 temel bölümden oluşuyor.

Programın ilk bölümü, katılımcıların sosyal medya hakkında derinlemesine bir kavrayış geliştirmelerini sağlayacak şekilde tasarlandı. Bu bölümde anlatılanlar sosyal medyanın karmaşık ağlarında yolunuzu kaybetmeden ilerlemenizi, kişisel ve kurumsal amaçlarınız için en uygun araçları seçmenizi ve bu araçlardan maksimum fayda elde etmenizi kolaylaştıracak.

Programın ikinci bölümü, kişisel ve kurumsal marka oluşumu için izlenecek stratejileri içeriyor. Bu bölümde ayrıca şirketinizin pazarlama, satış ve insan kaynakları uygulamalarının sosyal medya ile nasıl entegre edileceğini öğreneceksiniz.

Programın üçüncü bölümünde, Türkiye’deki en başarılı Sosyal Medya uygulamaları, başarının mimarları tarafından açıklanacak. Bu bölüm oldukça önemli. İlk iki bölümden elde ettiğiniz bilgiler ışığında yapılanları eleştirel bir gözle değerlendirme imkanına sahip olacaksınız.

Programın son bölümü ise, bir dizi çalıştaydan oluşuyor. Bu çalıştaylarda tüm öğreneceklerinizi hayata geçirebileceğiniz bir sosyal medya planı hazırlayacaksınız. Kısacası Sosyal Medya eğitiminin tamamlandığı gün şirketinizin Sosyal Medya programını başlatabileceksiniz.

BÖLÜM I

SOSYAL MEDYAYI ANLAMAK: WEB 2.0 DÜNYASINA HOŞGELDİNİZ

Sosyal Medya ve Değişim: Teknolojik ve sosyo-kültürel değişimler, bunların insanların birbirleri ile iletişim kurma, satın alma, iş araştırma vb. davranışlarına etkileri. Şirketlerin değişime karşı tutumları.

Sosyal Medya Fırsatı: Sosyal Medyanın bir şirkete sağlayabileceği olağanüstü yararlar, söz konusu yararların maksimize edilmesi.

Sosyal Medya’nın Sunduğu Zenginlikler: Sosyal Medya Araç ve Teknolojileri, bunların gelişme trendleri.

Linkedin, Facebook, Twitter, Google +, Tumblr, Foursquare ve Pinterest’i Anlamak: Temel ve ileri özellikleri, profesyonel yaşantıdaki yeri, kişisel/kurumsal kullanımı.

Sosyal Medya Trafiğini Yönetmek: Sosyal ve Dijital medya Internet trafiği (Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), trafik sağlama, organik trafik, paralı trafik, arama motorları)

BÖLÜM II
SOSYAL MEDYAYI KULLANMAK

Dinlemek ve İzlemek: Marka ve itibarın sosyal medyada izlenmesi, kriz öncesi sessizliği okumak, şikayet ve krizleri yönetmek, online trend takibi, trend oluşturma, kazanç sağlayacak fırsatları görebilmek, yeni fikirler üretmek.

İçerik Oluşturmak: Sosyal medyada iş yapacak içeriğin belirlenmesi, içeriği kapitalize etmek, içerik oluşturmak için kullanılabilecek araç ve teknolojiler.

Ölçüm: Etkisi kanıtlanmış sosyal medya ölçüm araçlarının kullanımı, şirketinizin ve rakiplerinizin sosyal medyadaki etki ve gücünü ölçmek, müşteri memnuniyeti ve yatırım geri dönüşünü ölçmek, sosyal medya çabalarınızın etkinliğini ölçmek.

Hukuki ve Etik Konular: Temel hukuki düzenlemeler, tehlikeli alanlar. Hukuki konulara yönelik pratik öneriler. Sosyal medyada uyulması gereken etik kurallar.

Sosyal Medya Politikasını Oluşturmak: Sosyal Medya Politikasının gerekliliği, taşıması gereken özellikler, cevap vermesi gereken sorular, Sosyal Medya Politikası – Sosyal Medya Rehberi ilişkisi, Sosyal Medya Politikasının oluşturulması.

Sosyal Medya Pazarlaması: Pazarlamanın değişen kuralları, Mobil Pazarlamanın temel özellikleri, viral pazarlama teknikleri, önemi, sağladığı avantajlar, pazarlama süreçlerinin sosyal medyaya entegrasyonu, başarı için temel ilkeler.

Sosyal Ağların İşe Alım İçin Kullanımı: Pasif adaylara ulaşmak, cevap oranını yükseltmek, güvene dayalı uzun vadeli ilişkiler kurmak, nitelikli aday havuz oluşturmak.

Sosyal Ağlarda Kişisel Marka Yaratmak: Sosyal ağlarda varlığınızı hissettirmek, insanların zihninde olumlu imaj yaratmak, güçlü kişisel ağlar kurmak, takipçi sayısını arttırmak.

Sosyal Medyada Kurumsal İletişim: Paralı Medya, Sahip Olunan Medya ve Kazanılan Medya dengesini kurmak.

Sosyal Medyada Halkla İlişkiler: Sosyal Medyada PR kampanyası oluşturmak, etkiyi arttırmak, muhtemel kriz kaynakları ve yönetimi.

Sosyal Medyada Marka Yönetimi: Sosyal ağlara özel marka yönetim araçları, sosyal ağlarda marka farkındalığı yaratmak, insanları konuşturmak, farkındalığı adanmışlığa dönüştürmek.

Sosyal Medyanın Arkasındaki Medya: Sosyal Medya Reklamcılığı: Başlıca Sosyal Medya reklamcılığı kanalları, farklı kanallar üzerinden reklamcılık: karşılaştırmalı analiz, amaca uygun kanalın belirlenmesi.

Sosyal Müşteri İlişkileri Yönetimi: Sosyal medya ile müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) stratejilerinin bütünleştirilmesi, müşteriyi anlamak, sosyal etkileşimin gücünü optimize etmek.

BÖLÜM III
SOSYAL MEDYADA BAŞARI: EN İYİ UYGULAMALAR

Sertifika programının bu bölümünde başarılı Sosyal Medya programları, ilgili şirketlerin temsilcileri tarafından aşağıdaki çerçevede anlatılacaktır.

– Bir sosyal medya programını başlatmak: Temel adımlar
– Yönetimi, çalışanları ve süreçleri sosyal medyaya hazırlamak.
– Sosyal medya programını sürdürmek: Dinleme, içerik geliştirme.
– Kısa ve uzun vadeli başarı sağlayan ilkeler, akıllı stratejiler.
– Alınan dersler: Kaçınılması gereken uygulamalar.

BÖLÜM IV
STRATEJİ GELİŞTİRMEK: BÜTÜNLEŞİK SOSYAL MEDYA PLANLAMASI

Sertifika programının bu bölümü bir dizi çalıştaydan oluşuyor. Bu çalıştaylarda her bir katılımcının kendi şirketinin Sosyal Medya Planını hazırlaması sağlanacaktır.

Amaç Belirleme 
Şirketinizin sosyal medya programından beklentileri?
Neleri amaçlıyorsunuz?
İyileşmeyi nasıl ölçeceksiniz?

Her şeyi Bir Araya Getirme
Şirketinizin hedef kitlesi ve değer önerisini netleştirmek.
Şirketinizin yetkinliklerini, pazardaki fırsat ve tehditleri tanımlamak.
Şirketinizi rakiplerinizden farklılaştıran özellikleri belirlemek.

Süreçler ve Kaynak Tahsisi
Online marka izleme ve araştırma, online içerik oluşturma, paylaşım ve müşteri desteği için kritik süreçleri belirleme.
Kaynak ihtiyaçlarını tanımlama.

 

eğitim hakkında bilgi almak için whatsapp: 5059992877

Hakkında SMH

Günlük Z raporu tadında sosyal medya'yı özet geçiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir