https://juragankomik.com
Cuma , 14 Haziran 2024

Üzgünüm!

Uzun zaman aradan sonra tekrar merhaba…

Neden bu yazı köşelerinden müjdeli metinler geçmiyor?
Neden manşetler de şahane fotoğraflı haberler göremiyoruz?
Neden haber kanalların da ki “otoriteler” sürekli birbirlerinin üzerine basmaya ve hep diğerini kirletme üzerine programlar yapıyor?
Neden “Sıfır Anayasa” hiç konuşulmuyor, buna yoğunlaşılamıyor ve buna zorlanmıyor siyasiler?
O çok hevesli siyasilerinde hevesi kaçmış olmalı “sıfır Anayasa”dan, ya meclise gitmeyerek, verilen vekâleti kullanmayarak engelliyorlar, ya sağı solu patlatarak kanı çoğaltarak, çözüme giden her kanalı kanla tıkayarak!

Herkes mi rahatsız, kimse mi istemiyor yeni bir “gelecek” inşa etmeyi? Evet istemiyorlar!
Terörün artık ideolojik bir sorun olmadığı ayan beyan ortada, Türkiye düşmanlığı yapıyor apaçık.
Geçenler de bir kişi; sorun dil sorunu dedi! Komik değil mi?
Örgüt Türkiye nin nasıl bir yola girdiğini doğru okuyor ve korkuyor bundan, gittikçe iyileşen sosyolojik, hukuki, medeni, bölgesel şartlarımızdan ve dışlanmaktan yok olmaktan korkuyor! Yok olmamak için de yok etme yolunu kullanıyor!
Bu cesareti nerden buluyor? İç ve dış destekçileri sayesinde…
Tehdit edip, “ülkeyi cehenneme çeviririz” diyebiliyor! Ve artık “sözde siyasiler” demek elzem oldu, onlar da bu tehditlere “boyun eğiyorlar” hani o “isyankar” arkadaşlar!

Bunu okuyamayanlar ise, hala meylettiğiniz tutsaklıklarınız da çabalıyorsunuz.
Halkı umutsuzluğa gark ederek 80 yıl daha geçinebilir misiniz yaralarımızdan?
Kimin ne hakkı var buna?

“Terörün, uyuşturucunun her türlü kirli ticaretin baronları” başta olmak üzere …
İsrail diyeceğim “antisemitist” olarak suçlanmaktan “korkmayarak” diyeceğim hem de!
İsrail e karşı Türkiye nin “sert” tavrının meyvelerini topluyoruz belki de “terör” olarak…
İsrail yazık ki, bu coğrafya da bu hali ile var olduğu yahut bir “çeki düzen” verilmediği sürece Türkiye de ve bölge de barıştan demokrasiden bahsetmek hayal olacak gibi!
O yüzden İsrail e “devlet düzeyinde” laf ederken artık çekinmemek gerek! Kimsenin, Musevi İsrail vatandaşı ile bir hesabı yoktur, olamaz da!

BDP’yi hiç anmamış olmam şaşırtmasın! Bu BDP’den, vekillerimizden umudumu/zu kestiğimiz, samimiyetinin” arka yüzünü” gördüğümüz, o süslü laflara uzun bir süre tav olduğumuz ve artık aldatılmak istemediğimiz içindir! Oy verilen hiç bir vekilin “küstüm oynamıyorum” türünden şımarıklıklara basiretsizliklere hakkı yoktur!
Bdp, karşısında durduğu sistemin kendisine dönüşmüş durumdadır! Bdp “hakiki isyan bayrağını, süslü Barış sözlerini”, “Jitem vari yöntemlerle adam öldüren örgüte, kan tüccarlarına, İsrail e, Yunanistan a, Pkk ile ortak çalışan Ergenekon Terör Örgütüne ve bilumum vampirlere kaldırmadığı, söylemediği sürece, var olan kanunu değiştirmeyi teklif edeceğine, mevcut kanun üzerinden ayrıcalık tanınmasını ısrar ettiği, hepimizin “sıfır anayasa” talebini bildiği halde buna engel olacak her türlü aktivitenin içinde oldugu ve desteklediği sürece” ve tüm bunların hepsinin de ötesinde, “Barış” tan böyle bahsettiği sürece “içim çok acıyarak” kişisel olarak tüm desteğimi çektiğimi bildirmekten ÜZGÜNÜM!

Kandil’e gelince…
Sınır dışı operasyonların tam da Pkk nin istediği ortamı yarattığını düşünüyor, ancak ve ancak bu operasyonların destekçisi bir kısmın içini soğutmaktan öte bir işe yaramayacağını söylüyorum!
Askere, yargıya, statükoya bunca direnen Başbakan ın, örgütün bu kanlı davetine de direnmesini isterdim…
mutlaka bir başka yol aranmalıydı! bir başka yol var mıydı, yok muydu tartışılır, ama akla ilk gelen yapılmamalıydı!

Hakkında Yasemin

Köşe Yazarı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir