Cuma , 9 Aralık 2022

VİTAMİN, “VİTAMİNA” İLE ŞİLİ EĞİTİM HAYATINDA!

Türkiye’nin internet üzerinden ulaşılan en zengin ve en kapsamlı online eğitim destek hizmeti Vitamin’in Latin Amerika ülkeleri için geliştirilen İspanyolca versiyonu “Vitamina”, Şili eğitim hayatına katıldı. Şilili öğrenciler ve öğretmenler, bu yıldan itibaren “Vitamina”nın zengin ve kaliteli eğitim içeriğine erişebilecek.
Türkiye’nin eğitim ve bilgi teknolojileri alanında lider şirketi, Türk Telekom iştiraki Sebit Eğitim ve Bilgi Teknolojileri AŞ’nin dünya çapındaki eğitim ürünü Vitamin; ABD, Malezya, Suudi Arabistan, Çin ve Meksika’dan sonra Şili’de de kullanılmaya başlıyor.
Şili Eğitim Bakanlığı, Vitamin’in zengin Matematik ve Fen Bilimleri içeriğinin Şili eğitim sistemine entegrasyonu konusunda karar aldı. Vitamin’in İspanyolca versiyonu “Vitamina”, bu yıldan itibaren Şili online eğitim hayatının bir parçası olacak.
ŞİLİ EĞİTİM BAKANLIĞI “VİTAMİNA” DEDİ
Geçtiğimiz günlerde, Sebit’in Arizona ofisi, Latin Amerika görsel işitsel market lideri Videocorp’un bir parçası olan Aulanova ve Şili Eğitim Bakanlığı, önümüzdeki üç yıl için bir ortaklık anlaşmasına imza attı. Bu anlaşma gereğince, Vitamin’in K12 düzeyindeki öğrenciler için geliştirilen Matematik ve Fen Bilimleri içerikleri, YoEstudio portalı aracılığıyla okulda, evde ya da internet bağlantısı olan her yerde öğretmen ve öğrencilerin kullamına açılacak.
VİTAMİNA, PERFORMANS ARTIRACAK!
Dünyanın pek çok ülkesinde sayısız öğrenci, matematik, fizik, kimya ve biyolojide temel konuları kavrayabilmek için yoğun bir çaba harcıyor. Vitamina, Matematik ve Fen Bilimleri alanlarında interaktif öğrenmede lider bir ürün olarak, öğrenciye karmaşık gelen temel kavram ve becerileri “derin kavramsal öğrenme” anlayışı ile inşa ediyor, aynı zamanda öğrencinin bu derslerdeki performansını artırıyor.
Vitamina, öğrencinin öğrendikleriyle mevcut bilgilerini ilişkilendirmesini, ayrıca söz konusu bilgi ile günlük yaşam akışı arasındaki bağlantıları kurup uygularken “öğrenmeyi” öğrenmesini sağlamış oluyor. Öğrenciyi keşfederek, hipotez geliştirerek, kararlarının etkisini görerek, kavramsal öğrenme sürecini derinleştirmesi yönünde motive eden Vitamina, “dijital öğrenciler”ine bilgiyi, gerçek hayatla bütünleştirilmiş senaryolar, 3D animasyonlar, interaktif simülasyonlarla sunuyor. Öğretmen ve öğrencilere, değişen teknoloji ile her seferinde daha yüksek kalite standartlarında öğrenme deneyimi yaşatıyor.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir