Perşembe , 30 Haziran 2022

VLC Player’in hiç bilmediğiniz özellikleri

VLC Player artık birçok bilgisayar kullanıcısının değişilmez multimedya oynatıcılarından birisi olarak masaüstünde yerini koruyor. Fakat aslında çok basit bir boyutu ile birlikte bildiğimiz tamamen açık kaynak koldu bir oynatıcı olan VLC Player’ın birçok kaliteli diye bilinen oynatıcıların bile sahip olmadığı birçok özelliği var. Bunlardan bir kaç tanesini hadi gelin beraber keşfedelim ne dersiniz?

İlk ve en önemli özelliği hiç şüphesiz VLC’nin ekstradan bir modüle ihtiyaç duymaksızın bir multimedyanın formatını değiştirip kaydedebilme özelliğidir. Özellikle format konusunda takıntılı cihazlarınız varsa VLC Player’in sizlere sunduğu dönüştür ve kaydet seçeneği ile kolaylıkla bir multimedyanın formatını ekstra bir yazılıma ihtiyaç duymaksızın değiştirebilirsiniz. Tabii, hepsi bu kadar değil en önemli ve kullanışlı muhtemelen haberdar olmadığınız diğer bir özellik ise masaüstünü kaydetme özelliğidir.

VLC Media Player

Biliyorsunuz ki bu özellik için birçok kullanıcı ekstradan yazılım kullanıyor. Oysa VLC Player’ın size sunduğu video kaydetme seçeneği sayesinde ekstra bir yazılıma ihtiyacınız olmaksızın tüm masaüstünü kaydedip bunu daha sonra paylaşmaya hazır hale getirebilirsiniz. VLC’nin daha duvar kağıdı yakalamadan online videoları oynatma gibi sayısız özelliği var ve bunların hepsi VLC player ile sizleri bekliyor.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir