https://juragankomik.com
Pazar , 16 Haziran 2024

Vodafone Tabletleri Cazip Seçeneklerle Piyasada

Vodafone, giderek artan taşınabilir tablet bilgisayarların penetrasyonuna uygun olarak, kullanıcılarına Smart Tab 10 adlı kendi tabletini sunuyor.

10 inç olan cihazda 1280×800 piksellik yüksek çözünürlüklü ekran var. Flash desteği, 14.4 Mbps HSPA+ bağlantı, DLNA desteği, USB bağlantısı, HDMI çıkışı, biri 5 diğeri 2 megapiksel olan çift kameraya sahip Smart Tab 10’un işlemcisi çift işlemcili ve 1,2 GHz hızında.

Üstün teknik özelliklere sahip olan tablet üzerinde, kaydırarak yazma sağlayan Swipe klavye uygulaması ile Vodafone’un dijital yayın uygulaması vRead  ücretsiz olarak geliyor. Arka kısmı kaydırmayan ve yumuşak plastikten yapılmış cihaz, elde tutulurken rahat bir kullanım sunuyor. Çok hafif olması ise uzun sürelerle bile elde kullanılabiliyor.

Smart Tab 10 tableti tanıtımında sahneye çıkan Vodafone İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray,  dünya nüfusunun yüzde 77’sinin mobil cihazlar ile birbirine bağlı olduğunu ve abonelerinin yarısının 3G şebekeye de abone olduğunu belirtti. Ülkemizdeki düzenli internet kullanımının, Avrupa Birliği ortalamasının yarısı kadar yani yüzde 36 civarı olduğunu belirten Serpil Timuray, 2016 yılında 18 kat artması beklenen veri trafiğinin çok büyük oranının mobil cihazlar, özellikle de tabletler ile gerçekleşeceğini belirtti.

Gençler arasında internet kullanımı ise yüzde 87. Fakat bu kullanıcıların büyük kısmı internete sabit hatlardan erişiyorlar. Taşınabilri bilgisayar kullanan gençlerin oranı ise yüzde 27. Tablet kullananların oranı ise yüzde 0,9.

Tüm bu faktörlerden yola çıkan Vodafone, tableti 100 MB internet ile birlikte günde 1 TL fiyat ile piyasaya sunuyor. Ayda 30 TL bir fiyat ödenerek tabletin tüm özellikleri kullanabilecek.

Mart ayından itibaren 250 MB internet ile birlikte gençler dışındaki diğer aboneler ayda 49 TL’ye tablete sahip olabilecekler.

24 aylık kontratlar ile tabletin fiyatı gençler için 100 MB’lık versiyonu toplam 720 TL, diğer müşteriler için 250 MB’lık versiyonu 1176 TL olacak.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir