Cuma , 27 Mayıs 2022

Vodafone’dan Yerli Üretim 4G Cep Telefonu

Dijital Dönüşüm Hareketi isimli stratejik yatırım programını yürüten Vodafone, Türkiye’nin dijitalleşmesine liderlik vizyonu doğrultusunda bir adım daha attı. “Türkiye’de üretilen ilk 4G’li akıllı telefon” Vodafone Smart 4 power’ı bugün itibariyle satışa çıkaran şirket, mobil iletişimin son teknolojisini erişilebilir kılmayı hedefliyor.

Vodafone Türkiye, “yerli üretim” konusunda da öncü rolünü sürdürüyor. Aralık 2013’te Vodafone Blade V’yi Türkiye’de üreten şirket, şimdi 4G özellikli Vodafone Smart 4 power’ı Türkiye’de üretti. Geçen hafta itibariyle banttan çıkan yerli üretim Vodafone Smart 4 power, Long Term Evolution (LTE) özelliği, Android 4.4 KitKat işletim sistemi ve 5 inç çoklu-dokunmatik (multitouch) ekranı ile fark yaratırken 599 TL’lik avantajlı fiyatı ile tüketicilerle buluşuyor.

Vodafone Smart 4 Power tanıtımı için düzenlenen basın toplantısında konuşan Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt, şunları söyledi:

“Dijital Dönüşüm Hareketi vizyonumuz çerçevesinde, herkese mobil genişbandı erişilebilir kılmak için kesintisiz çalışmalarımıza devam ediyoruz. Türkiye’nin ilk yerli üretim 4G özellikli akıllı telefonu Vodafone Smart 4 power’ı da söz verdiğimiz gibi, 2014 içinde tüketicilerle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz.  Global arenada 4G’nin öncüsü bir operatör olarak  Vodafone Smart 4 power’ı teknolojik avantajlarına göre son derece uygun bir fiyatla sunarak,  abonelerimizin dijital çağa uyum sağlamalarını kolaylaştırıyoruz. 4G destekli bir telefonu üretmek tek başına yeterli değil, abonelerin bu hizmeti deneyimleyebilmesi de gerekiyor.  Vodafone Türkiye olarak sunduğumuz 4G roaming avantajı ile abonelerimiz  bugün 8 ülkede 4G teknolojisinin olanaklarından faydalanırken, tarifelerinin tamamını tıpkı Türkiye’deymiş gibi özgürce kullanabiliyorlar. Bundan böyle, yurtıdışına çıkan müşterilerimiz 4G’nin hızını, Vodafone Smart 4 power ile de deneyimleyebilecek.”

Vodafone Smart 4 power, Quadcore 1.3 GHz 4 çekirdekli Mediatek işlemcisiyle üstün bir performans deneyimi sunuyor. Günlük hayatta gittikçe yaygınlaşan NFC (Yakın Alan İletişimi) özelliğini kullanarak hayatı daha da kolaylaştıran cihaz, 2 adet NFC (Yakın Alan İletişimi ile mobil ödeme sistemi) etiketi hediyesiyle birlikte geliyor. Ayrıca, lansman kapsamında 16 GB Micro SD kart da hediye ediliyor.

Vodafone Smart 4 power’ın diğer teknik özellikleri ise şöyle sıralanıyor:

·         3000 mAh pil ömrü

·         5 inç qHD IPS çoklu-dokunmatik (multitouch) ekran

·         Android 4.4 KitKat işletim sistemi

·         LTE (CAT 4) / 150 Mbps’ye kadar indirme (download) hızı

·         4 GB dahili depolama alanı, 32 GB’ye kadar mikro SD kart desteği

·         1 GB RAM

·         Konuşma süresi: 24 saat (2G), 18 saat (3G), 12 saat (4G)

·         Bekleme (standby) süresi: 480 saat (2G), 360 saat (3G), 240 saat (4G)

Vodafone Smart 4 power, Vodafone Türkiye’nin Cep Merkezleri’nde satışa sunuluyor.

 

 

Hakkında SMH MAKALE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir