Pazar , 25 Eylül 2022

Volkswagen, otomobillerini geri çağırıyor

Yangın riski ile 37.979 adet otomobil geri çağırıldı

Günümüzde her ne kadar bir konuda uğraşılsa bile hataların olmaması mümkün değil diyebiliriz, bunlara örnek verecek olursak, yeni iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modellerinin performansı oldukça güzel olsa da, tasarım hatalarının olmadığını söylemek mümkün değil. Tabi ki insanların hata yapma olasılığı hiç bir zaman %0 olmamıştır ki bu bizi insan yapan niteliklerden bir tanesidir.

En iyi araba oyunları

Volkswagen, 2014 ve 2015 model araçlarını geri toplamaya başladı. Söz konusu otomobiller arasında Jetta, Passat, Neetle ve 2015 model Golf yer almakta ki şuana kadar toplamda 37.979 oranında araç geri çağrılmış durumda. Volkswagen tarafından yapılan açıklamada ise, çağrılan otomobillerin conta kapaklarından kaynaklanan bir sorun içerdiği öne sürülmekte.

Conta kapaklarının arızalanması sonucunda aracın yakıt sızdırması olasılığı, dolaylı olarak da yakıtın herhangi bir ısı kaynağına erişerek yangın çıkarabileceği belirtiliyor. Volkswagen, araçlarını geri toplayarak tüketiciye sorusuz araçlar ulaştıracak, tabi bu düzenleme sırasında araçsız kalmak biraz sıkıcı gözükse de, daha sağlıklı bir otomobil için göze almanız gereken bir vakit diyebiliriz.

Hakkında Mert Usluer

Sosyal medya, teknoloji ve bir çok konuda yazar. "sosyalmedyahaber.com"

One comment

  1. Volswagen sorun küçük derdi ise çok büyük bakalım nasıl olacak…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir