Pazar , 14 Ağustos 2022

W Sözlük Yenilendi

W Sözlük yoluna yeni yüzüyle devam ediyor.

İnteraktif Sözlük oluşumu W Sözlük yazılım değişikliği ile yoluna kaldığı yerden, yeni yüzü ile devam ediyor. Ülkemizde yaygın olarak kullanılan interaktif sözlükler, birçok insana kendini ifade etme imkanı tanıyor. Bu sözlüklerden biri olan W sözlük de, arayüz ve yazılım değişikliği ile bu yolda yeni bir soluk olma niyetinde. Sözlük yöneticileri W sözlük’ü şöyle tanımlıyorlar:

“Fake veya ikinci hesaplara izin verilmeyen, troll üyelere müsamahası sınırlı bir interaktif ortam W Sözlük. İlk günden bu yana bu anlayışından taviz vermeyen sözlükte, sadece dini ve milli kutsallara değil, hiçbir üçüncü şahsa ölçüsünü aşan, suç kapsamında olduğu düşünülecek söylemler kullanılmıyor.

Sol frame’de veya entry’ler içinde hiçbir yasaklı kelime olmamasına, yazarlar istedikleri dili, istedikleri kelimeleri kullanmakta özgür olmalarına rağmen, yazarların sözlük tüzüklerindeki boşlukları kullanıp isim kullanmadan bir başka yazar hakkında kötü bir dil kullanmaları da hoş karşılanmıyor.

Üye olan yazarların tamamı, belli bir entry sayısı ve bundan da önemlisi, belli bir tanışıklık sonrası editör yetkileriyle donatılıyor ve sözlüğün birçok düzelti ve müdahale aparatı ellerinin altında oluyor.

Entry şenlikleri, fake hesaplar üzerinden gönderilen copy paste’ler, entry’si tek kelimelik anket başlıklar, boş bkz gibi cinliklere başvurmadan, kendini veya yazarlarını kandırmaya uğraşmadan, dürüst bir anlayış üzerinden yürütülen ortamda yazarlara ilk günden bu yana tek bir şey vaat ediliyor: Huzurun ön planda olduğu, kaliteli eğlence, kaliteli paylaşım.”

W Sözlük’e şuradan erişebilirsiniz: www.wsozluk.com

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir