https://juragankomik.com
Salı , 16 Nisan 2024

Web Tabanlı Kırık Link Kontrol Edici–Broken Link Checker

kırık linkKırık link nedir, ne demek, kırık link bulma ve düzeltme, kırık link kontrolü yapan internet sitelerinden bahsedeceğiz bu yazımızda. Kırık link, internet sitenizde verdiğiniz bir linkin çalışmaması, linke tıklandığında linkin gideceği internet adresinin yanlış yazılmış olması ya da olmaması durumundaki linktir.

Kırık Link Kontrol Araçları – Broken Link Checkers

 1. W3C Link Checker:Bu link kontrol edici Web sayfasında veya web sitesinizin tamamında bulunan linklerdeki ve anchor taglerdeki sorunları arar ve bulur. 
  w3c broken link checker w3c kırık link kontrol etme sayfası
 • Link Validation Spider:Metin kutusuna blogunuzun ya da web sitenizin URL’sini girin ve web sitenize gidip kırık linkleri kontrol etsin. Bu site; frame, Javascript veya flaşın içindeki linkleri taramaz. 
  kırık link kontrol edici kırık link konrol etme sayfası
 • iWebTool’dan Broken Link Checker:Bu, iWebTool’un geliştirdiği kullanımı kolay bir kırık link kontrol edicidir. Bu aracın kullanım şeklini anlatan bir eğitim vardır. iWebTool, web sorumluları için, bazı SEO araçları dahil olmak üzere -bence zamanınız varsa bakmaya değer-  birçok araca sahiptir. 
  kırık link bulma iwebtools kırık link bulma sayfası
 • AddMe.com’dan Broken Link Checker:Bu hizmeti kullanabilmek için, e-mail adresinizi ve web sitenizin kategorilerini vermeniz gerekmektedir. URL’nizi ve diğer gerekli ayrıntıları girin, sitenizi kırık linkler için analiz edip size tamamlanmış raporun linkini göndersinler. 
  kırık link düzeltme addme kırık link bulma ve düzeltme sayfası
 • LinkTiger:LinkTiger, kırık link bulunduğunda e-mail gönderme ve interaktif ara yüzü ile gösterge panosu gibi ileri seviye link kontrolü özellikleri sunmaktadır. Ayrıca, kırık linkleri bulmak için PDF, CSS, Flas ve MS Office dosyalarını da tarayabilir. 
  kırık link nedir broken link checher sayfası
 • 2bone Link Checker: Bu link kontrol edici sadece sıradan HTML linklerini kontrol eder. Seçebileceğiniz 2 farklı mod vardır: Ekspres şerit ve ‘Bekleyemem’ hizmeti. Ekspres şerit sayfa başına 10 linki inceleyerek daha hızlı sonuç verirken; diğer mod daha uzun süren bekleme süresinin ardından,  bütün linkleri bir defada gösterir.
   

  kırık link ne demek 2bone kırık link bulma sayfası
 • Diğer Kırık Link Bulma Araçları

  Bunlar bulduğum ekstra kırık link kontrol edicileri. Çoğu durumda, bunların hepsine ihtiyaç duymazsınız. Ama bu alternatif link kontrol edicileri yukarıda bahsettiğim link kontrol edicileri bozuk olduğunda ya da mevcut olmadığında faydalı olacaktır.

  7. Link Checker from SubmitExpress
  8. Link Checker: Webmaster Toolkit
  9. Website Goodies – Check Broken Links
  10. IT-India.com’s Broken Link Checker
  11. CreatingOnline.com’s Broken Link Checker
  12. Site Link Analyzer

  prohayat.com‘dan alıntıdır.

  Hakkında Deniz Boz

  Yönetmen, Gazeteci.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir