Perşembe , 7 Temmuz 2022

Whatsapp Nedir Nasıl Kullanılır

WhatsApp Nedir?

WhatsApp İngilizce’deki “Naber” anlamına gelen “What’s Up” kelimesinden türetilmiş en gelişmiş anlık mesajlaşma uygulamasıdır. İsminden de yaratıcılığı gözlemlenen hizmet aynı zamanda sunduğu çözümler ile de oldukça yaratıcıdır. İlk başta bağımsız bir girişim olarak meydana çıkan WhatsApp kısa süre içerisinde milyonlarca kullanıcıya sahip olmuş daha sonra ise Facebook tarafından satın alınmıştır.

WhatsApp Nasıl Kullanılır?

WhatsApp’ı kullanabilmek için Android, iOS veya Windows Phone işletim sistemine sahip bir cihazınızın olması gerekir. Bu cihazların kendi uygulama marketlerini ziyaret ettiğinizde yapacağınız bir arama ile WhatsApp’ı indirebilirsiniz. WhatsApp sizin gerçek kişi olduğunuzu ve profilinizi doğrulamak için telefon numaranıza doğrulma kodu gönderir. Bu doğrulama kodunu teyit ettiğinizde WhatsApp numaranız ile size bir hesap oluşturur. Bundan sonra tüm telefon kullanıcıları sizin numaranızın WhatsApp’a kaydı olması durumunda sizinle etkileşimde bulunabilir.

WhatsApp sayesinde istediğiniz bir kişiyle veya kişilerinizi sizin belirleyebileceğiniz grup aracılığı ile hemen anlık yazışmalar başlatabilirsiniz. Yazışma sırasında görsel ve video dosyalar gönderebilir, yazmak için müsait olmadığınız durumlarda kısa sesli mesajlar gönderebilirsiniz. Ayrıca son getirilen özellikler sayesinde WhatsApp üzerinden artık tamamen ücretsiz şekilde bir diğer WhatsApp kullanıcısı ile telefon görüşmesi yapabilirsiniz.

WhatsApp iletişim esnasında internetten faydalandığı için WhatsApp ile mesajlaşmak ve konuşmak tamamen ücretsizdir. Yalnız WhatsApp’ın kendisi ücretsiz değildir. Zira size sunulan 2 yıllık süreç sonlandığında ön görülen ücreti ödeyerek uygulamayı lisanslı kullanmanız gerekmektedir.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir