WhatsApp’e Dikkat!

Bildiğiniz gibi Facebook geçtiğimiz haftalarda ünlü mesajlaşma uygulamalarından bir tanesi olan WhatsApp’ı satın aldı. Bu satın alma sonucunda alt yapı taşıması, uygulama değişmesi, kullanıcıların sayısının artması derken uygulamada çıkan açıklar Hacker’ları harekete geçirdi diyebiliriz. Bizde bu konuda kullanıcıları, yani sizleri uyarmayı düşündük.

Ünlü teknoloji güvenliği firmalarının yaptığı araştırmalarına göre şuan WhatsApp kullanmak isteyen herkes tehlike altında olabilir, özellikle son dönemde, geçtiğimiz yıl Facebook’ta görülen güvenlik açıkları WhatsApp’a da yansıması gibi düşünceleri oluşturmakta.

Diğer bir konu ise masaüstü WhatsApp programı üzerine, WhatsApp’ın şuan için masaüstü programı, uygulaması bulunmamaktadır, internetten bu tür şeyler arayıp indirmeniz tehlike altına girmenize neden olabilir.

WhatsApp’da hiçbir zaman kişisel bilgi paylaşımında bulunmamanızı tavsiye ederiz, internet ve teknoloji dünyası her ne kadar korunduğu iddia edilse bile her zaman açıklarla doludur, programlamada açığı olmayan bir program bulunmaz, sürekli olarak gelişen virüs yöntemleri sizi zarara uğratabilir. Kişisel bilgiler, banka bilgileri, sosyal medya hesap bilgileri gibi özel konular WhatsApp üzerinden yapılan konuşmalarda söz edilmemesi gerekilen şeylerdir.

Hakkında Mert Usluer

Sosyal medya, teknoloji ve bir çok konuda yazar. "sosyalmedyahaber.com"

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir