Cumartesi , 28 Mayıs 2022

WhatsApp’ı çökerten mesaja dikkat

WhatsApp uygulaması artık mesajlaşma uygulamaları dediğimizde ilk akla gelen uygulamaların zirvesinde yer alıyor. Üstelik sadece ülkemizde değil global olarak dünyada şuanda anlık mobil yazışmalarda en çok kullanılan en popüler uygulama. Bugün ortaya çıkan yeni bir habere göre ise WhatsApp’da bulunan bir açık karşı taraftaki kullanıcının uygulamasını kapatabiliyor.

Hintli Indrajeet Bhuyan ve Saurav Kar isimli 17 yaşındaki gençler tarafından keşfedilen açığa göre biri size ortalama 2000 karakter yani 2 KB büyüklüğünde bir yazılı metin gönderdiğinde uygulamanız anında çalışmayı sona erdirebiliyor.

Android için Whatsapp
Elbette sadece bu kadar değil. Bu açık kullanıldığı anda artık o kullanıcının konuşmasına girip daha önceki mesajlara ulaşamıyorsunuz. Kısacası şuan açık her ne kadar çok az kullanıcı tarafından biliniyor olsa da WhatsApp toplu mesaj gönderme kullanıcıların büyük bir bölümü için ufaktan da olsa bir tehdit oluşturuyor.

iOS için Whatsapp
Açık aynı şekilde bir video dosyası ile de kullanılabiliyor. İkisinin işlevi ise birbirleriyle tamamen aynı. Açık şuanda hem iOS kullanıcılarını hem de Android platfroma sahip cihazlarını kullanan kullanıcıları etkiliyor.

Şuan kullanıcıların büyük bölümünde 2.11.432 sürüm numaralı uygulamada işe yarayan bu açık için öyle umulur ki Facebook ekibi kısa sürede duruma el atar ve düzeltme işlemleri tamamlayıp, kullanıcılara yeni bir güncelleme sunar. Aynı olmasada benzer bir şekilde daha önce Android cihazların mesaj yöntemi ile mesajlar uygulamasının saf dışı bırakıldığını veya cihazı yeniden başlatabilme fonksiyonlarının olduğunu görmüştük.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

One comment

  1. o 2000 karekterlik mesajıda yayınlasalard BİZDE deneseydik herhangibir 2000 karekterlik bir mesaj işe yaramadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir