Perşembe , 26 Mayıs 2022

Windows 10’un Preview Sürümü 1 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 10, tanıtıldığı günden bu güne ilgi çekmeye devam ediyor. Kullanıcılar için ücretsiz sağlanan ve kullanıcı deneyimini test etmek için piyasaya sürülen Windows 10 preview sürümü 1 milyon kullanıcıya ulaştı.

Windows 10, Metro arayüzünü klasik başlat menüsüne entegre etmesiyle, Windows 8’i tamamen çöpe atmamış oluyordu. Kullanıcıların Windows 8 için yaptıkları eleştirilerin başında başlat menüsünün olmaması geliyordu. Windows 10’da tekrar gelen başlat menüsü ile Windows kullanıcıları rahat bir nefes aldılar :)

Microsoft’un, işletim sistemlerini daha iyi çalışır hale getirmek ve açıklarına daha hızlı müdahale etmek için Windows 10’da devreye soktuğu “Windows insider program”, 1 milyon kayıtlı kullanıcıya ulaştı. Bu da, Windows 10’un preview sürümünün en az 1 milyon farklı kullanıcıda kullanılıyor olması anlamına geliyor.

Microsoft’tan yapılan açıklamada, kullanıcıların %64’ü Windows 10’u direkt kurarak, geri kalanı da sanal makine programları vasıtasıyla kullanıyor.

Windows 10 bakalım Windows XP ya da Windows 7 kadar tercih edilecek mi?

Hakkında SMH MAKALE

One comment

  1. Windows 10’da tekrar gelen başlat menüsü tasarım bakımından bence çok tatlı olmuş zaten bi kaç ufak ayrıntıdan sonra çok fazla değiişiklikte göremediim :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir