Çarşamba , 27 Eylül 2023

Windows Phone Kullanıcılarına Sansürsüz İnternet Deneyimi

İnternet ile kullanım ilişkimiz arttığı sürece hayatımıza eskiden az kullanılan fakat günümüzde olmazsa olmaz bir çok yeni terim giriyor. IP ve DNS bunlar başlıcalarıydı ve ülkemiz içerisinde web sayfalarına ağır sansürler uygulanana kadar birçok kullanıcı VPN’in varlığından dahi haberdar değildi.

Hem sansürler artınca hem de internette çok daha güvenli dolaşma ihtiyacı ortaya çıkınca VPN’i tanımamız da kaçınılmaz bir hale geldi. Bir VPN hizmeti kullandığınız kendi ülkeniz içerisinde yasaklı olan sayfalara erişim gösterebildiğiniz gibi ayrıca konum bilgilerinizi karşı sunucuya göndermeden de internet üzerinde Sörf yapabiliyorsunuz. Windows Phone işletim sistemine sahip telefonlarınızda VPN ayarlarınızı yapmak ise çoğu zaman sıkıntılı olabiliyor.

Windows Phone VPN Ayarları Nasıl Yapılır?

Windows Store içerisinde Windows Phone cihazların kullanabileceği birçok VPN uygulaması var. Fakat bunların büyük bir kısmı ücretsiz kullanıcılara çok düşük kotalar uyguluyor. Bu kotalardan sonra alacağınız yeni ücretli kotaların fiyatları ise mobil kullanıcılar için el yakacak cinsten. Haliyle VPN kullanmak için bu sefer farklı bir alternatife ihtiyaç doğuyor. Bu yazı içerisinde bu sorunu ücretsiz şekilde aşmanıza yardımcı olacağız.

VPN hizmeti sunanlar arasından en kaliteli ve aylık 2 GB gibi muhteşem bir kotayı (diğerlerinin neredeyse 4 katı demek) yalnızca hide.me internet servisi sunuyor. Bu hizmetten faydalanmak için de öncelikle hide.me adresine erişerek üye olmanız gerekiyor.

Üyelik işlemini tamamlamanızın ardından aktivasyon işlemini de tamamlamanız gerekiyor. Buradan sonra da mobil cihazınızdan VPN için hide.me adresinde verilen verileri telefonunuzun VPN alanına uygulamak gerekiyor. Ardından aylık 2 GB kotaya sahip Hide.me’nin bizlere sunmuş olduğu bu VPN servisinden tamamen ücretsiz olarak faydalanabiliyoruz.

VPN sizin de olmazsa olmazlarınızın arasındaysa o zaman Hide.me internet servisi size Windows Store üzerindeki birçok ücretsiz uygulamadan hem çok daha fazla seçenek sunuyor, hem de bunun yanı sıra tamamen ücretsiz olması ve kotası itibariyle yeterli olması nedeniyle diğerlerine göre öne çıkıyor. Şimdiden engelsiz ve güvenli internetinizi kullanmanın tadını çıkartmanız dileğimle.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir