Perşembe , 30 Kasım 2023

Xiaomi geleceğin dev mobil şirketlerinden mi olacak?

Birçok dev şirketin cihazlarının temel üreticileri Çin de fakat Çin’in hala kaliteli bir akıllı cihaz üreten firması yok. Bu çok garip değil mi? Elbette garip, en azından garipti ta ki Xiaomi’ye kadar. Xiaomi’nin bu sene şuana kadar yaptığı satışlar açıklandığında şirketin takipçileri gerçekten de büyük bir şoka uğradı. Nitekim Çinli bir marka olan Xiaomi şuana dek geçen sene yaptığı satışın tamamını yapabilmeyi başardı.

Bu da demektir, Xiaomi geçen senenin tamamında sattığı kadar ürünü bu sene yalnızca ilk yarı da satarak pazarı kapattı. Diğer bir ilginç istatistik ise Xiaomi’nin her sene en azından %100 pazar payını arttırarak kendini katlıyor olması. Bu sene bakılan satış adeti ile şunu görüyoruz ki 26.11 milyon akıllı telefon satışına imza atmış olan bu markanın geleceği ne olacak?

Çinli markanın cihazları oldukça kaliteli ve fiyatı açısından uygun, şayet bu istikrarı devam ettirerek marka hayatını sürdürebilirse kim bilir, belki yakın gelecek içerisinde devlerin arasında Xiaomi’yi de görebiliriz.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir