Yandex ve NTV Yerel Seçimler İçin Anlaştı

Yandex, 30 Mart’ta yapılacak 2014 Türkiye Yerel Seçimleri kapsamında NTV ile teknolojik bir iş birliği gerçekleştiriyor. Bu kapsamda kullanıcılar; secim.ntv.com.tr adresinden seçimlere dair tüm gelişmeleri takip edebiliyor. Sayfada yer alan özel Yandex arama çubuğu ve Yandex.Haritalar teknolojisiyle hazırlanan özel harita sayesinde de seçime dair merak edilen her şeye tek tıkla ulaşılıyor.

Türkiye pazarına girdiği 2011 yılından bugüne, arama motoru kavramına farklı ve yenilikçi bir bakış açısı getiren Yandex, NTV ile birlikte 30 Mart Pazar günü gerçekleştirilecek olan 2014 Türkiye Yerel Seçimleri’nin nabzını tutuyor. Seçim dönemi için özel olarak hazırlanan secim.ntv.com.tr adresinden siyasi partilerin tüm adayları hakkında bilgi edinilebilirken, seçim günü ise sonuçlar yine buradan anlık olarak takip edilebilecek.

Kurulduğu günden bu yana kullanıcıların ihtiyaçlarına öncelik veren bir şirket olduklarını belirten Yandex.Türkiye Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Cem Sezer, “Yandex, geliştirdiği ve uyguladığı yenilikçi teknolojilerle İnternet kullanıcılarının hayatını kolaylaştıran; çeşitli hizmetler sunuyor. 30 Mart Pazar günü gerçekleştirilecek olan 2014 Türkiye Yerel Seçimleri kapsamında NTV ile gerçekleştirdiğimiz teknolojik iş birliğiyle; gerek harita teknolojimiz, gerek arama motorumuzla verdiğimiz hızlı ve pratik cevaplar sayesinde kullanıcılarımızın seçimlere dair merak edebilecekleri ve geniş yelpazede birçok bilgiye kolaylıkla erişmelerini sağlıyoruz” dedi.

Doğuş Yayın Grubu Genel Müdür Yardımcısı Görkem Yaşayan ise “NTV’nin haber ve analiz gücünü Yandex’in bilgiye erişim ve yaygınlık imkanlarıyla birleştiren bu işbirliği, yerel seçim sürecinde doğru ve güncel bilgiye hızla ulaşma ihtiyacını karşılamada çok önemli bir katkı sağlayacak. İçerik üretimi ve internet teknolojileri yaratmada kendi alanlarının önde gelen iki şirketinin bu ortak projesi, yeni medya çağında örnek bir çalışma olacaktır” dedi.

Adaylar hakkında bilgilere bir tıkla ulaşmak mümkün!

Yandex.Haritalar teknolojilerini kullanan ve seçim bölgelerini il ve ilçe bazında yakından görmeyi sağlayan özel seçim haritası sayesinde, NTV’nin seçime özel sayfasında sadece birkaç tıkla il ve ilçeler özelinde aday gösterilen isimlere ve detaylı bilgilerine kolayca ulaşılabiliyor.

Yandex’in “Arama Sihirbazı” da iş başında olacak!

Yandex’in arama sonucu sayfalarında kullanıcıların trafik, hava durumu ve haberler gibi konularla ilgili çeşitli sorularına hızlı ve pratik bir şekilde yanıtlar veren ve “Arama Sihirbazı” olarak adlandırılan özelliği, 2014 yerel seçimlerinde de devreye alındı. Bu sayede Yandex, aranan aday, bölge ya da parti ismiyle ilgili detaylı bilgilere arama sonuçları sayfası üzerinden doğrudan erişim sağlıyor. Örneğin; “İstanbul Belediye Başkan Adayları” şeklinde bir arama yapıldığında tüm partilerin İstanbul adayları listeleniyor. Bir partinin adayı özelinde arama yapıldığında ise; o kişi hakkında kısa bilgiler anında karışınıza çıkarken, aday olduğu bölgenin diğer adayları gibi ilgili olabilecek ek sonuçlar da sayfanın sağ tarafında görüntüleniyor. Yandex Arama Sihirbazı özelliği ile bu ve benzer arama ipuçlarıyla, adaylar ve partiler hakkında çeşitli bilgilere ve ilgili olabilecek diğer sonuçlara anında ulaşmanız mümkün hale geliyor.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir