Cumartesi , 3 Aralık 2022

Yandex, yeni reklam filmini Mardin’de çekti

Türkiye’ye özel servisleriyle beğeni toplayan Yandex, “Ben ne bileyim, Yandex miyim?” mottosuyla dillere dolandı! Yandex’in şarkı sözleri arama ve panoramalar servislerini konu alan yeni reklam kampanyası ise Yandex’in arama dünyasına getirdiği yenilikçi bakış açısını yansıtıyor.

Yandex, Türkiye’nin güzelliklerini internet üzerinden 360 derecelik yüksek çözünürlüklü görüntülerle görme ve gezme fırsatı sunan panoramalarına arama sonuçları üzerinden erişim imkanını konu alan yeni bir reklam filmine imza attı. Yandex, reklam çekimlerini tarihi ve kültürel dokusuyla ön plana çıkan ilimiz Mardin’de gerçekleştirdi.

Mardin’deki reklam çekimleri renkli görüntülere sahne oldu

Yandex, yerelleşmeye verdiği önem doğrultusunda Türkiye’ye özel olarak geliştirdiği servisleriyle dikkat çekiyor. Yerelleşmeyi iletişim tonuna da yansıtan Yandex, en beğenilen hizmetlerinden biri olan Haritalar kapsamındaki panoramik görüntüleri konu alan reklam filminin çekimlerini Mardin’de yerel halkın katılımıyla gerçekleştirdi. Mardin’de gerçekleşen ve renkli görüntülere sahne olan reklam çekimleri, bir dede ve torununun oturdukları yerden Yandex’in arama motoru ve panoramaları sayesinde merak ettikleri yerleri keşfetmelerini konu ediniyor.

Yandex, 6 şehirden 72 ayrı tarihi-turistik yeri tek tıkla gezdiriyor

İstanbul Topkapı Sarayı, Ankara Cumhuriyet Müzesi, İzmir Yel Değirmenleri, Aydın Apollon Tapınağı, Bursa Ulu Cami, Kocaeli Kaiser Wilhelm Köşkü ve daha nicelerine Yandex üzerinden ulaşmak ve keşfe çıkmak mümkün. Yıl içerisinde yeni şehirler ve yeni mekanların servisin kapsamına alınması bekleniyor.

Yandex Hakkında

1993 yılında kurulan Yandex, Rusya’nın en çok kullanılan arama motoruna ve en çok ziyaret edilen web sitesine sahip lider İnternet şirketidir. Temmuz 2013 Liveinternet rakamlarına göre Yandex, Rusya’nın arama motoru sektöründe yüzde 62.0’lik payla liderliğini korumaktadır. Aynı döneme ait ComScore verilerine göre ise bütün dünyada Yandex kullanıcılarının sayısı 94 milyonu aşmıştır. 2011 yılında Türkiye’ye giren Yandex, ayrıca Ukrayna, Kazakistan ve Beyaz Rusya’da da faaliyetlerini sürdürmektedir.

Kuruluşundan bugüne kadar inovasyona öncelik veren Yandex, geliştirdiği ve uyguladığı yenilikçi teknolojilerle İnternet kullanıcılarına, bilgilendirici, coğrafi konum bazlı ve kişiselleştirilebilen çeşitli hizmetler sunuyor. Yandex, özellikle Rusya’da, arama motorunun yanı sıra haber, e-posta, e-alışveriş, e-ödeme, coğrafi konum bazlı reklamcılık gibi birçok farklı konuda sektör lideri konumunda ve her ay milyonlarca İnternet kullanıcısı tarafından tercih ediliyor. Yandex’in sunduğu hizmetlere masaüstü bilgisayar, tablet bilgisayar ve cep telefonları gibi farklı araçlardan ulaşılabilmesi, servislerin herkes tarafından kolaylıkla kullanılabilmesini sağlıyor.

Hakkında Yılmaz Atasoy

Uzun zamandır sosyal medya haberlerini takip ediyorum. Sosyal medya danışmanlığı veriyor ve aynı zamanda makaleler yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir