Salı , 30 Mayıs 2023

YazarKafe Nedir Nasıl Kullanılır

Yazarkafe Nedir?

Hürriyet’in blog yazarları için tasarlamış olduğu Bumerang hizmetinin en önemli özelliklerinden biri de Yazarkafe’dir. Hürriyet Bumerang’a kayıt olan web siteleri üç farklı üyelik tipine göre onaylanıyor. Şayet web sitesi veya bloğunuz Bumerang’a platin üye olarak kabul edilirse o halde YazarKafe özelliği açılıyor ve web siteniz için ekstradan bir hit kanalı daha açılmış oluyor.

Yazarkafe Nasıl Kullanılır?
YazarKafe’ye içerik gönderebilmek için elbette öncelikle web sitenizin Platin üyeliği almış olması gerekiyor. Platin üyeliğe sahip olduktan sonra Bumerang’a giriş yapıp Yazarkafe kısmından içeriğinizi istenen formata uygun olarak hazırlayıp gönderiyorsunuz. Kısa bir süreç içerisinde Yazarkafe’nin editörleri içeriğinizi gözden geçiriyor ve telif hakkı sahibi olduğunu doğrulamış olduğunuz bu içeriği dizinlerine kabul ediliyor. Ardından içeriğiniz Yazarkafe içerisinde sizin belirlemiş olduğunuz kategoride yayınlanıyor. Böylece hem içeriklerinize daha çok kişi ulaşıyor hem de içerikleriniz Google arama sonuçlarında daha üst sıralamada sonuç olarak çıkıyor. Bu sayede bloğunuz kısa süre içerisinde çok daha fazla okuyucuya sahip olurken sitenizin Google gözündeki değerinde de ufakta olsa bir artış gözlemlenmiş oluyor.

Yazarkafe yazarı olmanız için Bumerang’a mutlaka üye olmanız ve herhangi bir şablonu web sitenizin görünen bir yerine yerleştirmeniz gerekiyor. Platin üye olmayan web siteleri ile blogların ise YazarKafe kullanmasına izin verilmiyor.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

One comment

  1. Yazar kafeye üye olduk fakat uzun süredir http://www.fezamutfak.com/ sitemiz onaylanmadı. Ne tür siteleri onaylıyorlar acaba.!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir