Cuma , 12 Ağustos 2022

Yelp Nedir Nasıl Kullanılır

Yelp Nedir?

Yelp, 2004 Yılında ABD’de kurulup internet dünyasına giriş yapan kullanıcılara lokasyon bazlı rehberlik konusunda en büyük öncülüğü yapan mobil uygulama ve web servislerinden biridir. 2012 Yılında tamamen Türkçe bir ara yüz ile ülkemiz kullanıcılarına hizmet vermeye başlayan Yelp, birçok benzeri uygulamanın aksine hala popülerliğini koruyor. Yelp ayrıca hem işlevsellik konusunda hem de geniş yelpazesi konusunda kesinlikle rakiplerini geride bırakmayı başaran web sitelerinden biridir.

Yelp Nasıl Kullanılır?

Yelp, konum bazlı olarak çalışır. Yani, siz hangi bölgedeyseniz o bölge için önemli olan içerikleri size sunabilir. Bulunduğunuz bölge içerisinde en iyi restoran hangisi? Hangi kuaför daha çok kişinin hoşuna gitti? Gerçekten gidilmeye değer sinemalar nerede var? Buraya en yakın hastane nerede? Gibi günlük hayat içerisinde mutlaka aklınızda dönen soruların bir cevabıdır. Yelp içerisinde kategorik olarak etkinlikler ve acil durumlar gibi daha birçok işlevsel alan kullanıcıların deneyimine sunulmuştur.

Yelp, tamamen kullanıcı bazlı çalışan bir sistemdir ve içeriğini kullanıcılar oluşturur. Her kullanıcı kendi deneyimini yazar ve kendince puan verir. Üyeler birbirini takip ederek gezilesi yerler ve kullanılası hizmetler hakkında bilgi sahibi olabilir. Yelp’in en kullanışlı özelliklerinden biri de bir yere ilk defa gittiğinizde sizi yönlendirecek içerikler sunarak size yardımcı olabilmesidir. Benzeri uygulamalarında olduğu gibi Yelp içerisinde de yine rozetler ve arkadaşlık sistemi gibi tüm ince detaylar bulunuyor. Çoklu platform desteği sayesinde ise Yelp hem web sürümünden hem de tüm akıllı cihazlardan kullanılabiliyor.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir