https://juragankomik.com
Cuma , 19 Nisan 2024

Yemeksepeti.com, Ramazan sofralarının nabzını tuttu

Yemeksepeti.com’a Ramazan’ın ilk on beş günü boyunca gelen siparişlerden derlenen istatistikler, en çok kebap, ev yemeği ve pide kategorilerinden sipariş verildiğini gösteriyor. En çok satılan üç çorba türü ise sırasıyla mercimek, domates ve ezogelin oldu. Tatlı ve pastalara olan ilgi 2,5 kat arttı. Bu kategoride fırın sütlaç’ ın tahtını deviren Güllaç oldu. Güllaç siparişleri tam 170 kat aratarak kendi rekorunu da kırmış oldu. Sahur ve iftar saatlerinde verilen siparişler, Ramazan öncesinde aynı saat dilimlerinde verilen siparişlere göre %25 artış gösterdi.

Olimpiyatlarda rekorlar kırılırken, Yemeksepeti.com’da da Ramazan’a özgü rekorlar kırılıyor. Online yemek siparişi denilince ilk akla gelen site olan yemeksepeti.com, Ramazan ayının şu zamana kadarki diliminde gelen siparişlerden yola çıkarak bir Ramazan Rekortmeni Yiyecekler infografiği hazırladı. Buna göre, Ramazan ayının ilk 15 gününde yemeksepeti.com’da en çok kebap, ev yemeği ve pide kategorilerinden sipariş verildi. Birçoğumuzun sadece Ramazan’da hatırladığı güllaç ise, en çok satılan tatlı koltuğunu fırın sütlaçtan aldı. Ramazan öncesine göre tam 170 kat daha fazla güllaç siparişi verildi. Ayrıca, genel olarak tatlı ve pastalara olan ilgi Ramazan öncesine kıyasla tam 2,5 kat arttı.
Ramazan’ın ilk 15 gününde en çok satılan üç çorba türü ise sırasıyla mercimek, domates ve ezogelin oldu.
Sahur ve iftar saatlerinde verilen siparişler, Ramazan öncesinde aynı saat dilimlerinde verilen siparişlere göre %25 artış gösterdi.
Yemeksepeti.com hakkında:
Ülkemizin ilk ve en büyük online yemek siparişi sitesi olan yemeksepeti.com, 2000 yılında kuruldu. Bugün itibariyle İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Aydın, Bursa, Edirne, Eskişehir, Gaziantep, Kocaeli, Adana, Denizli, Isparta, Konya, Mersin, Muğla, Kayseri, Trabzon, Manisa, Kütahya, Bolu, Rize, Sakarya, Tekirdağ, Kırıkkale, Samsun, Erzurum, Şanlıurfa, Aksaray, Van, Hatay, Afyonkarahisar, Çorum, Ordu, Zonguldak, Sivas, Balıkesir, Uşak, Diyarbakır, Çanakkale, Malatya ve Kıbrıs’ta faaliyet gösteriyor. Yemeksepeti.com’un, Rusya’daki yatırımı olan izrestorana.ru, 2010’dan itibaren bu ülkenin ilk online yemek siparişi sitesi olarak hizmet veriyor. Faaliyet gösterdiği yerlerde yaygın hizmet vermeyi kendine misyon edinen yemeksepeti.com, tüm internet kullanıcıları ve ilgili restoranlara, internetten yemek siparişi verebilme ve alabilme olanağı sağlıyor. Türkiye ve Kıbrıs’ta halen 6.000’e yakın üye restoran ve 1.350.000’den fazla kayıtlı kullanıcıya sahip olan yemeksepeti.com, günde aldığı ortalama 45.000 siparişle yaklaşık 120.000 kişiye hizmet veriyor. Izrestorana.ru 750’ye yakın restoranla tüm Moskova ve çevresinin yanı sıra St. Petersburg’dan da sipariş kabul ediyor. Foodonclick.com ise bugün 500 üye restoranla Dubai, Sharjah ve Abu Dhabi’de hizmet veriyor. Yemeksepeti.com, internet üzerinden sunduğu hizmetin yanı sıra tüm telefonlarla uyumlu mobil web sayfaları, iPhone, Android, BlackBerry ve Nokia uygulamasıyla mobil cihazlar üzerinden de sipariş kabul ediyor.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir