Cuma , 1 Aralık 2023

Yemin Krizinde Liderlerin Hataları

Seçim öncesi dönemde çıraktın nasıl konuşacağını, ne yapacağını bilmiyordun.Şimdi ustalık dönemin de ne oldu? Sayın Başbakan meydanlarda söylediği sözleri pek ölçüp biçmiyor sanırım. Bir lider nasıl olur da ‘ Tükürdüklerini yalayacaklar’ gibi bir üslupla karşılık verir.Ustalığa yakışmayan hareketler bunlar. Bu olayları yatıştırması gereken başbakanın da yaptığı yangına körükle gitmek. Yemin krizini çözmeniz gerekir Recep Bey, hararetlendirmeniz değil.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin yaşadığı şu yemin krizi zaten meclisi zorlamakta bir de siz üstüne gitmeyin. CHP veya bağımsızlar bu sözlerin üzerine sizce sinerler mi? Tabi ki hayır daha çok bilenirler. Bu durumu kaosa sürüklemenin bir anlamı yok. Belki de sizin için vardır bilemeyiz ama benden tavsiye bir Başbakana yakışan davranışlar değil bunlar. Ustalığınızı, maharetlerinizi gösterin lütfen.

Bir de Bay Bahçeli var. Sayın Devlet Bahçeli önce hesaplaşıp, sonra helalleşecekmiş. Tedbiri elden bırakmamak gerek tabi mutlaka helalleşilir. Bu nasıl tepkidir Allah aşkına! “Önce döveceez sonra seveceez” modundayız. Devlet Bahçeli başkalarına cevap vereceğine icraata geçse artık. Bütün liderlerin aklını başına devşirme vaktidir. Türk Milleti hizmet bekler.

Hakkında Dilan Kara

Köşe Yazarı

2 comments

  1. Yazılarımı sizin gibi okurlarla paylaşmak büyük bir zevk.İlginiz için teşekkürler.

  2. Volkan Çeliker

    Tebrikler Dilan hanım, güzel yazmışsınız keyifle okudum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir