Perşembe , 2 Şubat 2023

Yeni Bir Üniversite Sözlüğü: Sözlük Erciyes

 

Yeni İnteraktif sözlükler açılmaya devam ediyor, özellikle üniversite sözlüklerinde ciddi artış ve rağbet var, Sözlük Erciyes Bunlardan birisi, kurucuları ile Kısa zamanda bir çok sosyal sorumluluk projesine imza atan, adete bir sivil toplum örgütü gibi çalışan Bu sözlüğü yakında tanıyalım dedik ve kurularına sorduk;
sözlük erciyes’i kısaca tanıtır mısınız?
sözlük erciyes sadece başlık ve girdiden ibaret bir klon sözlükten ziyade samimi ve sıcak bir ortam bulabileceğiniz yazarlarına değer veren insanlara farkındalık yaratmayı amaçlayan sosyal bir oluşumdur Kayseri’de okuduğumuz için adını sözlükerciyes koymaya karar verdik. Fakat sadece Erciyes üniversitesinin sözlüğü değil tabiki.kayserinin ihtiyacı olan sosyallik malesef ve burada insanlar sözlüğe ilgi duyuyorlar.okumayı daha çok tercih ediyorlar yazmak yerine.
diğer sözlüklerden farkı nedir?

görünüm olarak birçok sözlükle aynıyız teknik olarak da aynı dilde kodlanmış klon bir sözlüğüz.fakat teknik işlerden ve görünümden ziyade arkadaşlık farkımız var.sıcak ve samimi bir ortam.kısıtlı imkanlarımıza rağmen birşeyler yapmaya,farkındalık yaratmaya çalışan bir ekibiz aslında.kayseri içinde birçok zirve yaptık,radyodan canlı yayınlar yaptık,ders notları paylaşımı için forum kurduk,mizahi haberler için sözlükerciyes haber ajansı kurduk kısaca insanları bir araya getirmeyi başardık ve gün geçtikçe daha da büyük bir aile oluyoruz.
bugüne kadar neler yapmıştır? 
bugüne kadar akkışla lisesine okuma ve test kitapları yardımı, erciyes üniversitesi içinde durumu iyi olmayan öğrencilere giysi yardımı ve en son vandaki deprem sonrası depremzedelere yüzlerce koli gıda, battaniye, katalitik soba, giyecek vb. eşya yardımı bunlar pek yeterli değil çünkü zaman bulamıyoruz okulun yoğunluğundan dolayı umarım yakın zamanda huzurevi, çocuk esirgeme yuvası ziyareti gerçekleştireceğiz  ve uzun vadede bir okula kütüphane kurmak en büyük hayalimiz.
ne zaman kurulmuştur , kurucusu kimdir?
4 ocak 2011 tarihinde kuruldu sözlüğümüz.kurucusu burokoli ve akbey’dir.
bunlar da sosyal medya hesaplarımız:

 

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

One comment

  1. sözlükten bir mod

    hepsini okumadım, sadece göz gezdirdim biraz, zaten bildiğimiz şeyler fakat şuna değinmek istiyorum ki kurularına yazmışsınız, o kurucularına olacaktı galiba ve dikkatimi çeken bir şey daha; malesef değil maalesef olacak. ayrıca tabiki değil tabi ki ve Erciyes Üniversitesi yazarken Ü de büyük olmalı.
    ama bağlaç olan “de”yi ayırmışsınız takdir ettim bak. bunları yazmasam ölürdüm de demeden geçemeyeceğim. öp kib bye.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir