Cumartesi , 3 Aralık 2022

Yeni Dell Yedekleme ve Kurtarma Çözümü DR4100

Dell’in veri tekilleştirme ve sıkıştırma özellikli diske yedekleme çözümü, işletmelerin verilerinin artış hızına ayak uydurmalarına ve yedeklenen verilerin depolanması için gereken kapasite ihtiyacını 15 kata kadar azaltmalarına yardımcı oluyor.

Yeni genişletme rafları ve kusursuz ölçeklenirlik özelliği, daha fazla kapasite imkanı sunuyor. Kullanılabilir kapasite 2.7’den 81 terabayta kadar çıkabilirken; mantıksal depolama ise maksimum 1.2 petabayt1 olarak kabul ediliyor.

Yeni Dell PowerEdge 12. Nesil sunucu platformu, veri depolama yoğunluğunu 3 terabaytlık sürücü desteği ile geliştirebiliyor; 32’den 1’e kopyalama özelliği ise, uzak ofislerde verileri korumaya yardımcı olmak için esnekliği artırıyor.

Dell, işletmelerin şirket verilerini yedekleme ve kurtarma maliyetlerini, daha etkin şekilde kontrol altında tutmalarına ve düşürmelerine yardımcı olmak amacıyla Fluid Data mimarisi üzerine kurulu ‘gelecek nesil diske yedekleme cihazını’ satışa sunuyor.

Yeni, yüksek performanslı diske yedekleme cihazı olan Dell DR4100, Dell’in cihazda yerleşik olan veri tekilleştirme ve sıkıştırma teknolojileri sayesinde, işletmelerin yedekleme için ihtiyaç duydukları depolama kapasitesini 15 kata kadar düşürmeye yardımcı olabilecek. Dell’in yedekleme cihazlarındaki son yenilikler, işletmelere daha fazla veri depolama kapasitesi için genişletme rafları; daha etkin felaket kurtarma çözümleri için daha fazla “çok noktandan-tek noktaya” kopyalama özelliği ve daha etkin birlikte çalışabilirlik için de ek yedekleme yazılım lisansları sunuyor.

Dell Veri Depolama Sistemleri Türkiye İş Geliştirme Müdürü Şükrü Ergür konuyla ilgili olarak: “Her boyutta işletme sürekli miktarı artmakta olan verilerini yönetmekle görevli. Aynı zamanda da işletmeler veri yedekleme ve kurtarma işlemlerini uygun maliyetle ve etkin şekilde gerçekleştirmek için gayret gösteriyorlar. Dell DR4100, teybe yedekleme ortamlarını büyütmek ya da daha hızlı ve güvenilir disk tabanlı ortamlarla değiştirmek isteyenler için, yedekleme ve kurtarmayı basitleştirirken, veri depolama kaynaklarını da en uygun hale getiriyor. Genişletme raflarının eklenmesi, gelişmiş veri tekilleştirme ve sıkıştırma teknolojilerimiz, işletmelere veri korumayı yönetmek için de basit, uygun fiyatlı ve ölçeklenebilir bir yöntem sunuyor” dedi.
Dell DR4100, kurulumu ve yönetimi kolay olan ve Dell’in en yeni PowerEdge 12. Nesil sunucusunu baz alıyor. Bir diske yedekleme cihazı olan Dell DR4100, depolanması gereken veri miktarını önemli düzeyde azaltmaya yönelik tasarlanmasına ek olarak, veri tekilleştirme ve sıkıştırma teknolojilerini de barındırıyor. İşletmeler Dell’in satın aldığı Ocarina veri azaltma algoritmalarından yararlanarak, verilerinin gereksiz kopyalarını ortadan kaldırabiliyor ve disk kapasitesi ihtiyacını yüzde 93’e kadar azaltabiliyorlar. Dell DR4100, veri miktarını azaltmayla ilgili tüm işlemleri gerçekleştiriyor; bu fonksiyonu işletmenin uygulama ve yedekleme sunucularından kaldırarak yedekleme ve kurtarma performansına yönelik olumsuz etkileri de saf dışı bırakıyor.

Dell DR4100, teybe yedekleme ortamlarının yönetilmesine olan bağımlılığı azaltabiliyor ya da tamamen ortadan kaldırabiliyor; aynı zamanda da işletmelerin yedeklenen verilerini daha uzun süre saklamalarına, ihtiyaç duyulduğunda da daha hızlı ve güvenilir şekilde yeniden yüklemelerine olanak sağlıyor.

Dell DR4100’ün diğer özellikleri ve sunduğu faydalar aşağıdaki gibidir:

· Ölçeklenebilir Kapasite — İşletmelere iki adet genişletme rafı ekleme olanağı sunuyor (her biri 9, 18 ya da 27 terabayt olmak üzere); bu da kusursuz ölçeklenirlik ve rakip platformlara göre daha geniş kapasite sağlıyor.2 İşletmeler veri yedekleme taleplerinde artış oldukça ya da işleri büyüdükçe çözümlerini 2.7 terabayttan 81 terabayta kadar ölçeklendirebiliyor. (1.2 petabayt mantıksal kapasite olarak kabul ediliyor) 1

Daha Gelişmiş Felaket Kurtarma — Yedeklenen verilerin hızlı, günlük ve tekilleştirilmiş olarak kopyalanması ‘çok noktadan-tek noktaya’ kopyalama özelliği kullanılarak gerçekleştirilebiliyor. Çok noktadan-tek noktaya kopyalama özelliği, farklı yerlerde maksimum 32 ağın tek bir merkezi ağa kopyalanmasını destekliyor. Cihaz, bu özellik sayesinde, ilgili sermaye ve işletme maliyetlerini düşürmeye yardımcı olurken, uzak ofislerde yedeklenen verilerin depolanma ihtiyaçlarını miminum düzeye indirerek basit bir felaket kurtarma çözümü sunuyor. BT çalışanlarının üzerinde birçok yerdeki verileri yedekleme yükünü de hafifletebiliyor.

Daha Kapsamlı Yedekleme Yazılım Sertifikaları —Birçok yedekleme yazılımı ve uygulamaları ile çalışacak şekilde tasarlanan Dell DR4100, Dell (AppAssure ve Quest), Symantec, CommVault, Oracle ve CA gibi öncü markaları da destekliyor.

Dell DR4100 beş başlangıç seviyesi konfigürasyon seçeneğinden biri seçilerek kurulabiliyor. Seçenekler 2.7 terabayt ile 27 terabayt arasında değişiyor. Veri tekilleştirme ve sıkıştırma teknolojileri ile Dell DR4100, kullanılabilir kapasitelerin 15 kat büyüklüğünde mantıksal kapasiteler sunuyor. Cihazda ayrıca kopyalama, DR Hızlı Veri Erişimi ve geleceğin fonksiyonlarını ek bir ücret talep etmeden sunarak veri depolama maliyetlerini zaman içinde düşürebilen bir ‘herşey-dahil’ yazılım lisans modeli de yer alıyor.

Satışa Sunulma Bilgisi

· Dell DR4100 Mart 2013’ten itibaren Dell ve kanal ortakları aracılığıyla tüm dünyada satışa sunuluyor

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir