Pazartesi , 30 Ocak 2023

Yeni Müzikler Keşfetmenin 5 Mobil Yolu

Hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelen akıllı telefonlarda artık onlarca belkide yüzlerce uygulama bulunmakta. Bu uygulamalar ile yeni kişiler, mekanlar ve oyunlar keşfedebiliyoruz. Bu hafta akıllı telefonlarımız ile yeni müzikler keşfetme konusunu ele alıyoruz. Müzik dinlemesini seven, artık eski müziklerden sıkılan ve yeni müzikler arayışında olanlar için ücretsiz ve faydalı olacak 5 mobil uygulamayı bir araya getirdik. Bu uygulamalar ile Türkçe veya yabancı binlerce müziği hızlı bir şekilde bulabilir ve bunları listeler haline getirerek keyifle dinleyebilirsiniz.

Spotify – Türkiye’deki dijital müzik sektörüne geçtiğimiz yıllarda hızlı bir giriş yapan Spotify korsanla mücadele etkili bir rol oynayacak gibi gözüküyor. 3 tip üyelik ile milyonlarca şarkıyı bir arada sunan uygulamada aylık sınırlı sürede ücretsiz olarak müzik dinlemeniz mümkündür. Ücretli üyelikte cihazınızın önbelleğine yüklediği şarkılar ile internet bağlantısına ihtiyaç duymadan çevrimdışı dinleme hizmeti sunması mobil internet bağlantısında ciddi tasarruflar sağlamaktadır. Kullanıcıların yada uygulama üzerinde hazırlamış özel listeler ile binlerce yeni şarkıyı keşfedebilir ve kendi özel listelerinizi oluşturabilirsiniz.

iOS, Android ve Windows Phone cihazlar ile uyumlu olan Spotify’a ücretsiz sahip olabilirsiniz.

spotify

Shazam – Müzik sevenler için büyük bir niğmet olarak görünen Shazam şimdiye kadar adını bilmediğimiz birçok şarkıyı saniyeler içerisinde bulmaya yardımcı oluyor. Son zamanlarda kendini oldukça geliştiren uygulama konum bazlı özelliği ile kullanıcıların çevrelerinde bulunan kişilerin keşfettiği şarkıları görebiliyor. Aynı zamanda Türkiye’de haftalık en çok dinlenen şarkılarda listelenmeye başladı. Bu sayede hem Türkçe hemde yabancı birçok yeni şarkı keşfetmeniz mümkündür.

iOS, Android, Windows Phone ve geçtiğimiz gün yayınlanan Mac ile uyumlu olan Shazam’a ücretsiz sahip olabilirsiniz.

shazam

SoundCloud – Özellikle amatör sanatçı ve DJ’lerin çok fazla tercih ettiği Soundcloud yeni müzikler keşfetmede önemli rol oynuyor. Aynı zamanda müziği paylaşan kişinin istediği doğrultusunda indirme imkanıda tanıyan uygulama geçtiğimiz günlerde ios platformunda yenilediği mobil uygulaması ile sadeliği ön plana çıkararak müzik dinleme deneyimini daha kaliteli hale getirdi. Yaklaşık 50 kategoride milyonlarca şarkıyı barından Soundclound bunları dinlemek ve indirmek için ekstra herhangi bir ücret talep etmiyor.

iOS, Android ve Windows Phone cihazlar ile uyumlu olan SoundCloud’a ücretsiz sahip olabilirsiniz.

soundclound

Crossfader – Diğer uygulamalara göre farklı bir yapıya sahip olan Crossfader mobil cihazlarda hızlı bir şekilde DJ’lik yapmak isteyenlerin çok seveceği bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Uygulama içerisinde yer alan ve her hafta yenilenen sınırlı sayıdaki şarkılardan seçeceğiniz 2 şarkıyı bir araya getirerek ortaya güzel bir karşım çıkarıyorsunuz. Dilerseniz bunu uygulama içerisindeki takipçileriniz ile paylaşabilir, dilerseniz Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlarda da çevrenizle paylaşabilirsiniz. Türkçe dil uygulamasına sahip uygulamada oluşturacağınız remixleriniz aynı zamanda Crossfader.fm’de çalınarak bütün dünyaya duyurulabilmekte.

Şimdilik sadece iOS cihazlar ile uyumlu olan Crossfader uygulamasına ücretsiz olarak sahip olabilirsiniz.

crossfader

Soundwave – Müzik keşfetmenin yanında bir sosyal paylaşım ağı ve mesajlaşma uygulaması olarak karşımıza çıkan Soundwave ile yeni kişiler bulabilir ve grup sohbetleri kurarak burada ortak çalma listeleri oluşturabilirsiniz. Burada dinlediğiniz şarkıları aynı zamanda Spotify uygulamasına hızlı birşekilde aktararak buradaki listelerinize de ekleyebilirsiniz. Farklı ve yeni sosyal ağ arayışında olanların ilgilsinizi çekebilecek uygulamanın aynı zamanda Türkçe olması rahat bir kullanım sunmaktadır.

iOS ve Android cihazlar ile uyumlu olan Soundwave uygulamasına ücretsiz sahip olabilirsiniz.

soundwave

Müzik dinlemesini seven, artık eski müziklerden sıkılan ve yeni müzikler arayışında olanlar için ücretsiz ve faydalı olacak 5 mobil uygulamayı bir araya getirdik. Bu uygulamalar ile Türkçe veya yabancı binlerce müziği hızlı bir şekilde bulabilir ve bunları listeler haline getirerek keyifle dinleyebilirsiniz.

Hakkında Ercan Gülçay

Digibus İçerik Editörü. Sosyalmedya.nl kurucusu. Sosyal medya ve Instagram konularında uzman. Blog yazarı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir