Cuma , 27 Mayıs 2022

Natro Hosting Kontrol Paneli Yenilendi

SosyalMedyaHaber hosting sağlayıcısı olan ve sektöründe öncü pozisyonunu koruyan, 14 yılı aşkın tecrübesi ile beraber Natro Hosting, 1 Eylül 2015 tarihi itibariyle yeni Hosting Kontrol Paneli’ni yayına aldı.

Web hosting hizmeti satın alan Natro kullanıcılarının, hosting yönetimini daha etkin ve kolay yapmasını amaçlayan Yeni Natro Hosting Kontrol Paneli, ara yüzü ve altyapısı ile baştan aşağıya yenilendi ve kişiselleştirilebilir bir yapıda hazırlandı.

natro-panel-1

Natro müşterilerinin, kontrol panelinin arka planından, logosuna kadar birçok alanı kendi tercihleri doğrultusunda kişiselleştirebildiği yeni kontrol panelinde, çeşitli işlevsel araçlar da mevcut. Yeni panelde, kullanıcılar hosting yönetimine dair ihtiyaç duydukları servisleri, farklı kaynaklara ihtiyaç duymadan, kontrol panelleri içerisinden gerçekleştirebilecekler; ayrıca responsive (dinamik) yapıda hazırlanan yeni kontrol paneli, masaüstü, dizüstü bilgisayar, tablet ve akıllı telefon gibi çeşitli patformlar ile uyumlu çalışıyor.

natro-panel-2

Türkçe ve İngilizce dil seçeneği de sunan yeni kontrol panelinde, web sitelerinin güncel ekran görüntüleri ile o anki çalışma durumları hakkında bilgi veriliyor. Herhangi bir erişim sorunu mevcut ise “Siteniz Çalışıyor” alanında ilgili hata kodu görüntülenerek kullanıcıya bilgi veriliyor ve kullanıcılar yeni panelde web siteleri ile ilgili genel raporları da ücretsiz olarak alabiliyor.

Yeni cPanel ve Plesk Kontrol Panelleri

Kullanıcıların, yeni hosting kontrol paneli üzerinden erişebilecekleri ve web site yönetimlerini gerçekleştirebilecekleri cPanel ve Plesk kontrol panelleri de yine 1 Eylül 2015 itibariyle hizmete girdi.

Dünya’nın en çok tercih edilen kontrol panellerini müşterilerine sunan Natro Hosting’in, kolay kullanım, işlevsellik, hız ve performans odaklı gerçekleştirdiği bu çalışma sonrası yeni sipariş geçen tüm kullanıcılar cPanel ve Plesk’ten diledikleri seçeneği tercih ederek kurulumlarını gerçekleştirebilecek ve web sitelerini hemen yayınlamaya başlayabilecekler. Yeni servislerini CloudLinux teknolojisi ile birleştiren yeni altyapıda, web siteleri herhangi bir yoğunluktan etkilenmeden kesintisiz yayın yapacaklar.

cPanel’deki Installatron sayesinde Natro kullanıcıları yüzlerce hazır kurulum scriptini kolayca ve hızlı bir şekilde kurabilecek, ayrıca Plesk’te yer alan Web Tasarım Aracı Hizmeti de kendi web sitesini oluşturmak isteyen kullanıcıların işini de oldukça kolaylaştıracak. Böylece iyi bir teknik bilgi sahibi olmayan kullanıcılar da kolayca ve hızlı bir şekilde bu araçlar üzerinden web sitelerini, blog veya forum sitelerini oluşturabileceklerdir.

Hakkında Yılmaz Atasoy

Uzun zamandır sosyal medya haberlerini takip ediyorum. Sosyal medya danışmanlığı veriyor ve aynı zamanda makaleler yazıyorum.

One comment

  1. Bir türlü tam işlevsellik ve görsel bütünlük sağlayamıyor bizim hosting şirketlerinin altyapıları. Önce isimtescil.net sonra burası. Ben kullanışlı bulmuyorum açıkçası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir