Cuma , 9 Aralık 2022

Yeni Zamlı Sigara ve Alkol Fiyatları- 2012

 

Sigara ve İçki fiyatlarına zam yapıldı – zamlı fiyatlar sigara zammı

Sigara ve içkiye yeni zam geliyor işte düşünülen zam oranı. Sigara ve içki fiyatlarına zam yapıldı işte zammın detayları. TBMM Plan Bütçe Komisyonunda benimsenen ve Meclis Genel Kurul gündemine giren amme alacakları yasa tasarısı ile sigara ve içki fiyatlarına zam geliyor. Zammın yüzde 10-15 civarında fiyatlara yansıması bekleniyor.

TBMM Plan Bütçe Komisyonunda benimsenen ve Meclis Genel Kurul gündemine giren amme alacakları yasa tasarısı ile sigara ve içki fiyatlarına zam geliyor. MHP’li Maliye eski Bakanı Sümer Oral, zammın yüzde 10-15 civarında yansımasının beklendiğini ifade etti.

TBMM Plan Bütçe Komisyonunda düşünülen ve Meclis Genel Kurul gündemine giren amme alacakları yasa tasarısı ile sigara ve içki fiyatlarına zam geliyor. MHP’li Maliye eski Bakanı Sümer Oral, zammın yüzde 10-15 civarında yansımasının beklendiğini bildirdi.

TBMM Plan Bütçe Komisyonunda görüşülen yasa tasarısı ile sigara, tütün ve alkollü içeceklerden alınan özel tüketim vergisinin belirlenmesinde yeni usuller getirileceği belirtildi. Ayrıca sigara ve alkollü içeceklerin vergileri bundan böyle, her altı ayda bir, TUİK tarafından ilan edilen üretici fiyat endeksinde meydana gelen değişim oranında yeniden belirleneceği açıklandı.

Geçen yılda sigara, içki, cep telefonundan alınan özel tüketim vergisi arttırılmıştı.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir