Salı , 7 Şubat 2023

Yerli bir sosyal ağ sitesi: soruları alayım

Konsepti tamamen Türk girişimciler tarafından oluşturulan sorularialayim.com, internet kullanıcılarına Twitter ve bir çeşit soru cevap sitesi olan Quora benzeri bir deneyim yaşatmayı hedefliyor.
Kullanıcıların kendi ilgi alanlarına ya da deneyimlerine göre açtıkları konularda soruları cevapladıkları site, açılışının daha ilk ayında oldukça ilgi görmüşe benziyor. Site, daha şimdiden memurlardan doktorlara, internet girişimcilerinden, aşk acısı çekenlere her mecradan merak edilenlerin cevaplandığı bir platform olmayı başarmış görünüyor. Sitede paylaşımda bulunabilecek kişi ve paylaşılabilecek konuların genişliği, sitenin yaratıcılarını “belki sıradan sıradışıdır, sıradışı da sıradan…” gibi bir slogan kullanmaya itmiş.
Soru – Cevap değil, Cevap – Soru sitesi
Sitenin yaratıcılarının yola çıkarken ilk hedefledikleri, özgün bir konsepte sahip yerli bir sosyal paylaşım sitesi yaratmak olmuş. Bu amaçla hayata geçen site, takma adlarla, soruları alanlara kendi hissiyat ve deneyimlerini paylaşma olanağı sunarken, soru soranlara merak ettikleri konularda bilgilenme imkânı sunuyor. Tamamen özgün olan bu konsept, internette bu kadar çok soru-cevap sitesi varken sorularialayim.com’un hangi boşluğu dolduracağını açıklıyor.

Twitter yerine Soruları Alayım
Sitenin başka bir işlevi ise anlık cevap-soru işlemleri için kullanılabilmesi. Sitenin yaratıcıları, örneğin televizyon programlarının Facebook veya Twitter üzerinden soru alma alışkanlığının bu sayede değişebileceğini, soruların kaybolmadığı ve kullanıcılar tarafından puanlanabildiği sistem sayesinde popüler soruları filtreleme imkânına kavuşabileceklerini ifade ediyor.

Soruları Alayım sizi paylaşmaya çağırıyor
“Beton blokların ve kalabalıkların ortasında yapayalnız kalan insanoğlunun merak etmeye, sormaya ve paylaşmaya her zamankinden çok ihtiyacı olduğu günümüzde, sorularialayim.com bir nebze de olsa bu gereksinimi karşılıyor” diyor siteyi açan girişimciler.

Hakkında kamcatka

One comment

  1. konsepti gayet başarılı buldum ben. haber biraz araya kaynamış gibi ama.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir