https://juragankomik.com
Cuma , 19 Nisan 2024

Yılın Sosyal Medya Kampanyası Ödülünü KOÇ FEST Kazandı

Ödül Yazısı

KOÇ FEST’E AVRUPA’DAN ‘YILIN SOSYAL MEDYA KAMPANYASI’ ÖDÜLÜ GELDİ


Koç Holding’in 2006 yılında başlattığı, gençlerin kişisel gelişimlerini destekleyen; spor, teknoloji, müzik ve eğlence unsurlarını bünyesinde barındıran Koç Fest, “Avrupa’nın ilk dijital iletişim ödülleri platformu” olarak bilinen 2011 Avrupa Dijital İletişim Ödülleri kapsamında “Yılın Sosyal Medya Kampanyası Ödülü”nü aldı.

Berlin merkezli Quadriga Üniversitesi İletişim Yönetimi ve Uygulamalı Bilimler departmanının girişimiyle düzenlenen “European Digital Communication Awards 2011-Avrupa Dijital İletişim Ödülleri” 30 Eylül’de gerçekleşen tören ile sahiplerini buldu. “Avrupa’nın ilk dijital iletişim ödülleri platformu” olarak bilinen Avrupa Dijital İletişim Ödülleri kapsamında “Yılın Sosyal Medya Kampanyası” ödülü bu yıl uyguladığı dijital projeler ile festival boyunca adından söz ettiren Koç Holding’in 2006 yılından bu yana yürüttüğü “Koç Fest”e verildi. 10’un üzerinde ülkeden 32 jüri üyesi seçti

Avrupa Dijital İletişim Ödülleri Jürisi Başkanı Prof. Dr. Arne Westermann, 10’un üzerinde ülkeden akademisyenler ve özel sektör yöneticileri olmak üzere 32 jüri üyesi tarafından 650’yi aşkın başvuru incelenerek ödül sahiplerinin belirlendiğine dikkat çekti. Prof. Dr. Westermann, ödül töreninde yaptığı konuşmada son birkaç yıl içinde profesyonel iletişim alanında önemli bir değişim yaşandığına dikkat çekti. Prof. Dr. Westermann, “Dijital iletişim giderek daha büyük ölçekte dijital araçları kullanmayı benimseyen gerek şirketler, gerek STK’lar gerekse kuruluşlar aracılığı ile en hızlı büyüyen ve yenilikçi sektörlerden biri haline geldi” dedi.

“RFID teknolojisi kullandık, Facebook ile entegrasyon sağladık..”
Berlin’deki Ritz Carlton Oteli’nde düzenlenen ödül töreninde Koç Holding adına ödülü Koç Holding Kurumsal Marka Yöneticisi Okyar Tuncel, Koç Fest’in dijital ajansı VO2’nun Genel Müdürü Yiğit Karakış ile birlikte aldı. Koç Fest 2011’de Türkiye’de ilk kez uygulanan bir teknolojik altyapıyı kullandıklarına dikkat çeken, Koç Holding Kurumsal Marka Yöneticisi Okyar Tuncel, ödül getiren dijital projelerini şöyle anlattı: “Koç Fest’in 2011 yılı turnesine, içerisinde RFID (Radio-Frequency Identification) sistemini barındıran bir etkinlik kartı kullandık. Kişiye özel kodlanmış kredi kartı boyutundaki bu manyetik kartlara, oyunlara dahil olacak olan kişilerin Facebook hesapları ile uyumlu bir numara tanımlandı.

Katılımcılar Facebook üzerinden yükleyebildikleri Koç Fest uygulaması ve kampüslerden temin ettikleri Koç Fest kartları sayesinde gündüz etkinliklerini festival alanında yaşamakla kalmayıp katıldıkları etkinliklerin video ve fotoğraflarının da anında kendi Facebook duvarlarında paylaşılmasına şahit oldular. Öte yandan bu seneki Koç Fest sanatçımız Emre Aydın ile birlikte Türkiye’nin ilk interaktif video klip projesini gerçekleştirdik.Bu sayede sahadaki uygulamaları günümüzde gençliğin en çok vakit geçirdiği alan olan dijital dünyaya taşımış olduk.”

Koç Fest, Koç Holding’in 2006 yılında gençliğin kişisel gelişimini desteklemek amaçlı başlattığı, spor, teknoloji, müzik, ve eğlence unsurlarını bünyesinde barındıran bir gençlik projesidir. 2009 yılından itibaren projeye tüm Türkiye’de üniversiteler arası resmi spor müsabakaları da dahil olmuş ve Türkiye Koç Fest Üniversite Spor Oyunları olarak faaliyetlerini sürdürmüştür. Türkiye Koç Fest Üniversite Spor Oyunları’nda 2011 yılı içerisinde düzenlenen karşılaşmalarda toplam 20.000 sporcu yarıştı. Koç Fest’in 7 ilde 13 dalda düzenlenen final müsabakalarına ise toplam 5350 sporcu katıldı. Koç Fest süresince Türkiye Üniversite Spor Oyunları Federasyonu (TÜSF) yetkilileri ve Koç Fest saha ekibinden oluşan yaklaşık 250 kişi bir ay boyunca görev yaptı. Koç Fest çerçevesinde etkinlik ekibi ve spor ekibinden oluşan görevliler 27 araçtan oluşan bir konvoyla yaklaşık 10.500 km yol kat etti.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir