Cuma , 12 Ağustos 2022

Zaytung, Dini İnançları Hedef Alan O Haberini Yayından Kaldırdı!

İroni içeren kurgu haberleriyle bilinen Zaytung, yayınladığı haberlerden bazılarını yayından çekti. Bunlardan biri “Son Dakika” olarak girilen haber, diğeri ise uzun haber içeriğinde.

Son Dakika: “Allah yok, din yalan” içerikli karikatürü ile yargılanacak olan Bahadır Baruter’in duruşmasına sürpriz tanık olarak gelen Cebrail (A.S.) alkışlarla karşılandı…

Bu içerik, bir okur tarafından şikayet edildi ancak savcı takipsizlik kararı verdi. Fakat karar verilene kadar sabredemeyen, daha doğrusu verilecek karardan korkan sitenin yöneticileri, içeriği korkudan yayından kaldırdı. Karar sonrası ise tekrar yayınlamadı.

Bir başka haber ise bayramda akrabaları ziyaret eden ailenin yediden yetmişe nefret kazanmasıyla ilgiliydi. Bir kaymakamın fotoğrafının kullanıldığı haber, fotoğrafın sahibini çileden çıkardı ve siteye gönderdiği öfke dolu mesajla fotoğrafın ‘lakayık’ olarak tanımladığı bu siteden kaldırılmasını istedi. Ancak ya yine çok korktular ya habere başka alternatif fotoğraf bulamadılar , ekip haberin tamamını kaldırdı. Ancak asıl neden haberin ortalamanın çok altında kalan espriler taşıması idi, bu şikayet bu haberin kaldırılması için bir bahane oldu.

“Kendi Ayaklarına Kurşun Sıkıyorlar!”

Sitede yine yaşlıları, engellileri, dini inançları, çocukları aşağılayan birçok haber mevcut. Site, gittikçe herkesin nefretini kazanmaya başlarken; Zaytung kendi ayağına kurşun sıkıyor yorumları da sosyal medyadan çokça seslendirilir oldu… Sitenin en büyük tepki alan içeriği ise down sendromlu bir genç ile dalga geçen foto haberi olmuştu…

Hakkında Yeni Medya

Sosyalmedyahaber.com

One comment

  1. O değilde siz zaytung’dan daha komiksiniz :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir