Perşembe , 26 Mayıs 2022

Zuckerberg, Apple’ı eleştirdi

Mark Zuckerberg Apple’ın fiyatlarını eleştirdi

Bir kaç gün öncesinde Time dergisi için röportaj yapan Mark Zuckerberg, Apple’ın fiyatlarını eleştirdi. Bildiğiniz gibi günümüzde bir Apple ürünü almak istediğinizde minimum 1000 TL gibi bir rakamı gözden çıkarmanız gerekiyor ki bu fiyat git gide artıyor. Yeni çıkan iPhone 6 Plus 128 GB, ülkemizde 3000 TL civarında bir fiyattan satılıyor.

Görünen o ki Mark Zuckerberg’de Apple’ın yüksek fiyatlarından memnun değil, öyle ki yaptığı açıklamada Apple, ürünlerinde yüksek fiyatları eleştirerek dergiye röportaj verdi; “Apple marka bir ürün satın aldığınız zaman, adeta şirketle anlaşma yapıyormuş gibi para ödüyorsunuz. Madem şirketle anlaşma yapıyoruz, o halde daha az para ödememiz gerekiyor.” açıklamasını yapan Mark, Apple’ın “fahiş fiyat” uygulamasından vaz geçmesi gerektiğini söyledi.

Konuşma, her ne kadar gerekli olsa da belirtmeliyiz ki Apple, ucuz ürün çıkardığında kullanıcılar bu ürünleri satın almıyor. Bunun en iyi örneği ise iPhone 5C modeli diyebiliriz, Apple az satan bu modeli için üretimi durdurmuştu. Gelişmeler için takipte kalınız.

Hakkında Mert Usluer

Sosyal medya, teknoloji ve bir çok konuda yazar. "sosyalmedyahaber.com"

2 comments

  1. apple eskisi gibi ben zirvedeki tek firmayım imajı ile devam ederse samsung ve diğer akıllı cihaz üreten şirketler apple in koltuğuna uzanabilirler

  2. Son derece haklı olması gerekenden oldukça pahalı ürünleri kalitenin bir bedeli vardır ama Apple için gereğinden fazla bedel koyuyor androide devam her türlü…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir